Продаж та укладання газону – заробляємо у сфері ландшафтного дизайну

Продаж та укладання газону – заробляємо у сфері ландшафтного дизайнуЛандшафтний дизайн сьогодні стає надзвичайно популярним та набуває широкого поширення. Багато приватних осіб та навіть компаній зацікавлені в облагороджуванні своєї території. Одним з таких напрямків є озеленення ділянки. Найбільш часто для таких цілей використовується штучний або природний газон. Тим більше, сучасні технології дозволяють продавати газон в рулонах, завдяки чому можна вже готове насадження транспортувати і легко висаджувати. Такий напрям може бути дуже ефективним початком власного бізнесу, розвиваючи який можна вийти на чималі прибутки. Причому продаж та укладання газону може стати розвитком вже існуючого бізнесу з ландшафтного дизайну або самостійним напрямком бізнесу, який буде цікавий новачкам.

Продаж та укладання газонів – загальний огляд бізнесу

З огляду на відносну простоту даного бізнесу в багатьох містах вже працює, мабуть, не одне підприємство, що надає послуги укладання газону. У зв’язку з цим можна очікувати відносно високий рівень конкуренції, і тому підприємець повинен ретельно вивчити ринок і пропозиції конкурентів.

Навіть в даному досить вузькому напрямку бізнесу є свої особливості та відмінності в роботі. Багато компаній пропонують тільки роздрібний продаж рулонного газону, але не пропонують роботи з укладання і тим більше послуги ландшафтного дизайну. Також відмінності є і в якості газону, тому можна займати різні цінові категорії, шукаючи споживача саме для свого товару.

Газон може поставлятися також не тільки в рулонах, актуальною може бути послуга із засівання території природною газонною травою, при цьому пропонуючи споживачам різні види та сорти таких трав. І, нарешті, не всі компанії займаються післяпродажним обслуговування, хоча це в більшості випадків виявляється дуже хорошим додатковим джерелом доходу, адже, якщо за газоном не доглядати, всі витрачені сили і час пропадуть.

Надання якомога більшого числа послуг може бути дещо важкою задачею на перших етапах ведення бізнесу, але дозволить отримати важливу конкурентну перевагу. Тому дуже важливо перед стартом провести повний аналіз попиту та пропозиції, оцінити можливості, що відкриваються і виявити загрози та труднощі.

Подібний напрямок бізнесу може бути цікавий в першу чергу тим, хто сам розбирається в рослинництві або любить доглядати за рослинами. Дизайнерські компанії також можуть використовувати цю ідею в якості розширення свого бізнесу, тому що багато хто з приватних домовласників бажає зробити свою територію красивою і акуратною, а серед юридичних осіб попит на такі послуги постійний.

Продаж та укладання газонів – перші кроки

Перші кроки у бізнесі з продажу та укладання газонів, дещо стандартні, такі як і інших напрямках. Для початку роботи потрібно зареєструватися як суб’єкт підприємницької діяльності, а щоб була можливість користуватися спрощеною системою оподаткування, краще оформитися як фізична особа-підприємець. На початкових етапах ведення бізнесу цього буде цілком достатньо.

Далі потрібно знайти місце для власного офісу. Оптимально розташовуватися в центральних районах міста, це буде зручно для більшості клієнтів. Може знадобитися відносно невеликий офіс тільки для роботи з клієнтами, але якщо передбачається надання великого комплексу різноманітних послуг, то потрібні додаткові приміщення для зберігання інвентарю.

Також потрібно виділити місце для зберігання продукції, якою стане газон в рулонах або посадковий матеріал. Тому слід розраховувати на декілька десятків квадратних метрів, а в деяких випадках потрібно не менше 100 метрів квадратних.

Оренда приміщень в центрі міста може обходитися дуже дорого, тому слід задуматися про можливість відкриття невеликого офісу і оренди складу на околиці міста. Таким чином можна заощадити значні кошти.

Розмір орендної плати сильно залежить від самого міста і місця розташування в ньому, тому точні цифри назвати тут досить складно.

Розмір орендної плати сильно залежить від самого міста і місця розташування в ньому, тому точні цифри назвати тут досить складно.

Зрештою деякі компанії займаються також самостійним вирощуванням газону для того, щоб в рулонах поставляти його клієнту. Для цього потрібно буде орендувати велику площу земельної ділянки та облаштування повноцінних теплиць, що тягне за собою додаткові фінансові вкладення. В результаті щомісячні витрати на оренду можуть бути як зовсім невеликими (якщо відкривається тільки представництво, а більшість робіт виконується аутсорсерами), так і досить значними при умові оренди складів, теплиць та офісу.

Якщо є можливість, то приміщення і територію можна викупити у власність, а орендувати тільки офіс. У цьому випадку стартові інвестиції зростають у декілька разів, але зате згодом не доведеться витрачатися на оренду, а в разі невдачі власне нерухоме майно можна продати або почати самому здавати в оренду.

Для приміщення буде потрібно майже напевно спеціальний ремонт, а також закупівля меблів. Якщо потрібні теплиці, то на їх обладнання може знадобитися кілька тисяч гривень залежно від розмірів і комплектації. Тобто тут теж досить широкий діапазон витрат, адже якщо обходитися тільки невеликим офісом, то за декілька тисяч гривень можна зробити косметичний ремонт, закупити комп’ютери та периферійну техніку, а також меблі. На теплиці знадобиться в кілька разів більше, якщо не в кілька десятків разів більше. Технічні приміщення та склади здаються ж зазвичай в уже готовому стані, тому додаткових вкладень не потрібно.

Продаж та укладання газонів – пошук співробітників

Залежно від формату роботи буде потрібен штат кваліфікованих співробітників. Якщо доведеться працювати тільки з аутсорсинговими компаніями, то досить найняти працівників, які будуть займатися виключно адміністративною та організаційною роботою, взаємодіяти з клієнтами та постачальниками, працювати з документами і вести переговори. Однак в більшості випадків будуть потрібні досвідчені фахівців в різних областях.

В першу чергу це виконавці, які здійснюють укладку газону, його обслуговування та підготовку. Сюди потрібно залучити не тільки простих технічних працівників, а й керівників, а також людей, які вміють поводитися з рослинами та правильно за ними доглядати.

Далі потрібно знайти фітодизайнера, який буде займатися проектуванням і підготовкою проекту. За даним напрямком напевно буде потрібно залучити декілька людей, і потрібно відзначити, що в цьому напрямку іноді буває досить важко знайти висококваліфіковані кадри. Далі йдуть працівники теплиць, якщо передбачається вирощувати газон самостійно, техніки та інший обслуговуючий персонал.

При можливості залучаються люди, які вміють займатися селекцією та виведенням нових сортів рослин для того, щоб підвищити ефективність свого власного виробництва. Зазвичай для роботи в бізнесі по даному напрямку потрібно досить великий штат співробітників. Тому на підприємстві може працювати відразу кілька десятків людей.

Однак потрібно зазначити, що всі бізнес-процеси, які не відносяться до отримання прибутку організацією, слід передати на аутсорсинг. Так само як ведення бухгалтерії, консультування з податкових та юридичних питань, комплексне прибирання приміщень та території, а також забезпечення охорони та безпеки. Для цього краще звернутися в приватну охоронну організацію, яка проведе сигналізацію, встановить пожежну систему, а на території підприємства при необхідності можуть чергувати декілька охоронців. Робота з аутсорсинговими компаніями можлива і в тому випадку, якщо саме підприємство не має наміру займатися укладанням газону або проведенням ландшафтних робіт, в тому числі і створенням дизайнерських проектів. Аутсорсинг, особливо в перший час роботи, дозволяє істотно скоротити витрати на обслуговування і при цьому пропонувати клієнтам найбільш повний перелік можливих послуг.

Продаж та укладання газонів – нюанси ведення бізнесу

Наступний етап – це пошук постачальників вже готової продукції. Це стосується в першу чергу постачальників рулонного газону, оскільки його самостійне виготовлення в більшості випадків буде доцільним тільки при великих об’ємах виробництва.

Компанія, яка займається продажами та укладанням газонів безпосередньо кінцевим споживачам, зазвичай співпрацює з оптовими постачальниками та працює лише в роздріб

Компанія, яка займається продажами та укладанням газонів безпосередньо кінцевим споживачам, зазвичай співпрацює з оптовими постачальниками та працює лише в роздріб

Потрібно також розглянути можливість відкриття свого власного магазину з продажу готової продукції, все той же рулонний газон люди часто купують для подальшого самостійного укладання, тому створення торгової точки може бути цілком виправданою ідеєю. Там можна продавати всі супутні товари та безпосередньо контактувати зі споживачами. Багато компаній у таких магазинах продають різні супутні товари, наприклад, родючий грунт або добрива. Втім, іноді набагато простіше здійснювати відпуск продукції безпосередньо з офісу або взагалі самостійно доставляти споживачам.

Якщо підприємець хоче займатися також дрібнооптовими або оптовими продажами, то йому необхідно знайти партнерів для ведення бізнесу. Реалізація рулонного газону можлива в магазинах садового приладдя, і великі партії товару можна відвантажувати в усі подібні точки в місті або ж приймати від партнерів заявки на доставку.

Також клієнтам буде цікавою не тільки придбання газону або його висаджування, але і повноцінна розробка дизайнерського проекту. Причому такий напрямок може приносити навіть набагато більше прибутку, ніж безпосередньо лише торгівля газоном. Ландшафтний дизайн означає не тільки визначення місця розміщення газону, але і проектування всієї території, для чого і потрібна закупівля додаткових товарів. В даному напрямку може бути актуальним навіть надання специфічних будівельних послуг, і це в першу чергу обладнання дренажної системи, оскільки на непідготовленому майданчику газон пропаде при перших же коливаннях температури.

Якщо клієнт замовляє засівання території травою, то на місце виїжджають фахівці, які визначають параметри грунту, підбирають найбільш оптимальні рослини та займаються довгим процесом вирощування газону. Рулонний газон укласти набагато простіше, але і в цьому випадку потрібна особлива технологія. Іноді необхідно підживлення грунту або навіть внесення більш родючого шару землі.

Фахівці з ландшафтного дизайну розробляють повний проект, тому починають працювати вони з самого початку роботи над замовленням.

Фахівці з ландшафтного дизайну розробляють повний проект, тому починають працювати вони з самого початку роботи над замовленням.

Потрібно відзначити, що такий бізнес в деякій мірі сезонний, хоча іноді рулонний газон поставляється на територію тільки на недовгий термін, наприклад, для проведення одноразових заходів. Тут використовується найчастіше менш якісний газон, який не повинен прижитися на землі, тому клієнт позбавлений необхідності купувати дорогий матеріал.

Найбільш часто клієнтами стають компанії, які бажають облагородити свою територію, але замовлення можуть надходити і від парків, яким потрібно швидке відновлення пошкодженої трави. Якщо в місті де планується відкривати бізнес, є гольф-клуб або інший спортивний клуб, майданчики якого повинні бути покриті газоном, то можна розраховувати на замовлення дорогого газону, який володіє певними характеристиками.

Заробляє підприємець і на подальшому обслуговуванні газону, хоча в більшості випадків якісний рулонний газон може обходитися без складного обслуговування протягом декількох місяців або навіть року. Однак рано чи пізно буде потрібно оновлення ґрунту або рослин, які в процесі експлуатації можуть змінювати характеристики газонного покриття (що найбільш важливо для спортивних об’єктів), і не кожна компанія або приватна особа володіє достатніми знаннями чи бажанням займатися обслуговуванням території. Тому організація, що займається продажем газону, має всі можливості для того, щоб отримувати додатковий прибуток за рахунок пост продажного обслуговування.

Таким чином, компанія заробляє на наданні досить великого переліку послуг. Продаж безпосередньо самого газону не завжди є основним джерелом доходу, тому що ціна одного квадратного метра матеріалу зазвичай нижча, ніж вартість робіт на тій же площі


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *