Пральня самообслуговування, як ідея для власного бізнесу

Пральня самообслуговування, як ідея для власного бізнесуПослуги хімчистки та пральні завжди будуть користуватися великим попитом серед усіх верств населення. Адже чисті й гарні речі – це природна потреба кожної людини, на здійснення якої не у всіх вистачає часу і бажання. А тому варто розглянути такий варіант домашнього власного бізнесу, як відкриття своєї пральні самообслуговування, або ж звичайного прального залу чи хімчистки.

Це тільки здається, що пральня – справа несерйозна. На вулицях багатьох міст людям ставили питання: «як ви ставитесь до пральні самообслуговування?» І «чи можна на ній заробити?». Більшість респондентів відгукнулися про цю справу скептично. У їх розумінні – пральня розташовується в сирому підвалі, в якому на пральних машинах працюють літні жінки в брудних халатах.

«Я не вірю, що в пральні можна заробити гроші. Ну, хіба, що по нулях спрацювати », – відповідали в основному на друге питання. А між тим, американець Патрік Кліфтон з Чикаго довів всьому світу, що «пральня – це золота жила». Подумати тільки, за прання на його суперсучасних машинах, встановлених в красивих залах, містер Кліфтон по середах бере всього 0,5 долара, а по неділях – 1,5 долара без урахування вартості порошку.

Попит на подібні послуги величезний. Багато людей живуть на знімних квартирах, не маючи власних пральних машин. Є ті, хто з недовірою ставиться до побутової техніки (може протекти і залити сусідів). А якщо додати до перших і других тих, хто пере «рідко, але влучно» – то є дуже великі обсяги білизни, – то армія клієнтів пралень самообслуговування може скласти до третини суспільства.

Пральня самообслуговування, як відкрити пральню?

Обдумуючи питання, як відкрити пральню, перш за все, необхідно визначитися з цільовою аудиторією. Адже, крім приватних осіб, клієнтами можуть стати дошкільні дитячі установи та підприємства громадського харчування.

Пральню найкраще розмістити у великому спальному районі, на території місцевого торгового центру. Кількість пральних машин з монето та купюроприймальниками, розраховується виходячи з чисельності населення цього житлового кластера: по одній машині на десять тисяч осіб.

Власне, облаштування пральні самообслуговування не є особливо складним завданням. Виходячи з площі приміщення на будь-якій фірмі, що займається поставкою пральних машин з монето – або купюроприймальниками, розрахують кількість автоматів і зроблять простенький проект підключення комунікацій.

Але тут треба враховувати високу вартість закордонних пральних машин, близько трьох тисяч доларів за апарат, і вище. Щоб така пральна машина окупилася, потрібні роки. До речі потрібні ще сушильні камери і прасувальне устаткування.

За розрахунками фахівців, облаштування пральні самообслуговування з десяти пральних машин за американським форматом обійдеться бізнесмену майже в сто тисяч доларів.

Безумовно, там, де гарантовано високий трафік, є сенс вкластися в цю справу. Західна техніка, що випускається спеціально для автоматичних пралень самообслуговування, володіє незрівнянною надійністю і економічністю. Але в умовах, коли стартовий капітал обмежений, і клієнтура не гарантує стабільність відвідувань, рекомендується піти іншим шляхом.

На ринку є фірми, які оснащують пральні самообслуговування побутовими пральними машинами, керованими через платіжний термінал з купюроприймальником. Вартість одного місця в такій пральні не перевищує 10 тисяч гривень. Експерти говорять про швидку окупність подібних проектів. Вона становить максимум рік.

Або існує такий варіант, як облаштувати зал звичайними простими побутовими пральними машинами та сушилками і просто найняти адміністратора, який і буде слідкувати за процесом прання і обслуговувати клієнтів.

Пральня самообслуговування неодмінно знайде своїх клієнтів, оскільки такі послуги затребувані, і їх існування на ринку виправдано часом. Однак для створення дійсно великого клієнтського потоку доведеться вдатися до маркетингових інструментів, зокрема, без зовнішньої реклами тут не обійтися. Розміщена над входом світлодіодна відео вивіска, що транслює привабливі відеоролики, або рядок, що біжить з оригінальною текстовою рекламою дозволять легко привернути увагу зацікавлених клієнтів і випадкових перехожих.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Пральня самообслуговування, як ідея для власного бізнесу"

  1. Підкажіть будь ласка, де в Києві можна знайти лічильники для пральних машин і які майстри можуть встановити такі монетниці?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *