Організація змагань з гри Лазертаг як бізнес

Організація змагань з гри «Лазертаг» як бізнесОстаннім часом стали досить популярні такі види дозвілля та розваг, як пейнтбол та страйкбол. Це військово-командні ігри, в яких команди, користуючись спеціальними муляжами зброї прагнуть перемогти («вбити», тобто вразити кульками з фарбою або з пневматичної зброї) один одного. Популярності даним видам розваг додає і сьогоднішня ситуація у державі, адже такі військово-командно тактичні ігри використовуються при навчанні майбутніх військових, або просто громадян, які прагнуть підучитись воєнній справі. А ось третій різновид таких ігор – Лазертаг, що від англійського Laser – лазер і tag – мітка, в Україні практично невідомий. Тому, у цій статті ми поговоримо саме про Лезертаг і про те, як можна завдяки ньому організувати свій власний прибутковий напрямок бізнесу.

Що таке «Лазертаг»

Від пейнтболу та страйкболу цей різновид відрізняється тим, що в грі Лазертаг не використовуються ніякі метальні снаряди, що загрожує травматизмом (достеменно відомо, наприклад, кілька випадків, коли гравцям вибивало зуби і навіть ушкоджувало очі) – тільки спеціальним чином налаштовані «бластери» – автоматичні пристрої , що виконують постріл безпечним лазерним променем, при цьому «поразка» супротивника відбувається шляхом реєстрації цього променя датчиками (сенсорами), закріпленими на одязі гравця або на пов’язці.

В іншому ж гра Лазертаг нічим не відрізняється від аналогічних ігор.

Перспективи Лазертаг, як бізнесу

Організація змагань та ігор з Лазертагу може стати дуже перспективним напрямком бізнесу, оскільки:

  • Він не вимагає великих вкладень і наявності спеціального обмундирування та амуніції (спеціальна щільна форма, шоломи, захисні окуляри, витратні матеріали: пейнтбольні кулі з фарбою, страйкбольні кульки діаметром 6 або 8 мм);
  • Не вимагає наявності інструкторів та суддів (попадання фіксуються за допомогою спеціального комп’ютера);
  • Може проводитися серед дітей та підлітків.

Останній фактор дуже важливий: діти є досить активними споживачами подібних послуг, а їх батьки, якщо, вони, звичайно, не беруть участь в таких іграх разом з дітьми, можуть не хвилюватися щодо можливих травм.

Також пропонувати організацію ігор Лезертаг, можна і корпоративним клієнтам, адже існує досить високий попит на такі розваги серед офісних працівників та під час проведення корпоративних вечірок.

Всі ці фактори роблять гру Лазертаг практично ідеальним напрямком відкриття власного бізнесу – вкладення невеликі, поточних витрат практично немає, а вартість гри з людини становить від 50 грн. до 150 грн. – 90% цих грошей береться практично «з повітря», тобто вони і складають чистий прибуток підприємця.

Ігрові арени для гри Лазертаг

Ігрові арени, тобто місця (майданчики) для проведення ігор підрозділяються на 3 типи:

  1. В закритому приміщенні – проведення лазерного бою в закритому приміщенні або стаціонарно обладнаному – в тому числі з метою зменшення ефектів «рикошету» – лабіринті;
  2. На лісових та польових – без штучних споруд і конструкцій;
  3. На частково забудованих аренах – наприклад, окопами, ровами, фортифікаційними або іншими оборонними спорудами).

Очевидно, що перший варіант є найбільш дорогим, хоча і в даному випадку також є винятки – рикошети спостерігаються тільки при максимальній потужності випромінювання і – в невеликих приміщеннях.

Для зменшення подібних ефектів в обладнанні для гри Лазертаг передбачено цифрове регулювання потужності стрільби, яке створюється за допомогою спеціального програмного забезпечення, встановленого на персональному комп’ютері, що є ігровим сервером.

Лазертаг у приміщенні

Лазертаг у приміщенні

В принципі, підібрати і орендувати занедбаний будинок, природно, який несе загрози для здоров’я і життя (тобто не є аварійним) неважко, а вартість оренди в таких випадках часто невисока, у випадках же з державним майном – взагалі чисто символічна.

Лісові та польові майданчики є практично безкоштовним варіантом, хоча в деяких випадках і потрібне врегулювання питання проведення ігор по Лазертагу з місцевою владою.

Те ж саме відноситься і до третього – найбільш прийнятного з точки зору ігрового процесу, та кількості ігрових сценаріїв – варіанту ігрового майданчика.

В ідеальному випадку, якщо, звичайно, передбачений виключно стаціонарний режим роботи, краще орендувати досить велику ділянку землі недалеко від великого міста з якими-небудь конструкціями, або ж виготовити оборонні споруди з підручних матеріалів (валуни, колоди, дошки, мішки з піском і землею, тощо), а ще краще – звести самостійно такі споруд з дощок, фанери та інших матеріалів. Це можуть бути фортеці, вежі, вогневі точки і вишки для «снайперів», загородження, бліндажі, тощо. Все це лише додасть вашому Лазертаг клубу привабливості.

Лазертаг у польових умовах

Лазертаг у польових умовах

Організація ігрового процесу і сценарії ігор у Лазертаг

Власне організація ігрового процесу полягає в наступному: уклавши попередньо договір оренди обладнання про обговоривши тривалість сеансу, клієнти прибувають на місце збору. Гравці діляться на команди (зазвичай дві-три, за винятком варіантів «дуелі» і «TopGun»), зброя перевіряється на комп’ютері і активується (тобто в неї «заряджається» певну кількість пострілів, згідно з протоколом гри), на ігровій арені розставляється додаткове обладнання (якщо це передбачено програмою гри) і гра починається.

Додаткові умови – ведення інструктором (суддею) підрахунку ігрової статистики і перевірка правильності та чесності гри, час перебування гравця «мертвим» (зброя деактивується), кількість «патронів» та інші, обговорюються заздалегідь, їх вартість, як правило, включається в рахунок як додаткові послуги.

Крім стаціонарного варіанту існує варіант виїзної гри. У такому випадку гравці самі забезпечують ігровий майданчик і місце для оператора Лазертагу, який буде обслуговувати ігровий сервер. Такий варіант прийнятний як для початківця бізнесмена – він не вимагає витрат на приміщення та інші види ігрових арен, так і для вже розвиненої фірми – будь-які кроки назустріч клієнтам, особливо в розважальному бізнесі, де конкуренція досить висока, особливо в умовах малої популярності Лазертагу.

Існує кілька основних варіантів сценаріїв гри в Лазертаг. Варіант гри вибирається гравцями завчасно, причому організатор ігор, тобто підприємець-власник фірми може і навіть повинен проконсультувати клієнтів про можливі сценарії і запропонувати оптимальний для відомої кількості гравців.

  • І так, найбільш примітивним, але, за відгуками гравців найбільш сприятливим в сенсі психологічного розвантаження є сценарій «Каре» – команда гравців повинна вразити всіх гравців команди-супротивника.
  • Сценарій «Загарбник-захисник» підійде тільки для майданчика з наявністю або імітацією фортеці, яку повинна захопити команда «загарбників», або відбити наступ команда «захисників».
  • «Захоплення прапора» – сценарій, що вимагає додаткового обладнання, мова про який піде нижче – полягає в тому, щоб захопити «прапор» на базі суперника або принести його на свою базу.
  • «TopGun» підійде для невеликої компанії, ділити яку на команди немає сенсу через їх нечисленність. Кожен гравець грає за себе. Гравці розбігаються в різні боки, а тільки через певний час можуть стріляти один в одного. Цей сценарій вимагає настройки таймера затримки активації.
  • Існують також сценарії «Звільнення заручників», «Захоплення полонених», «Дуель» (для двох гравців), «Супровід» і багато інших – в іграх подібного роду уява практично нічим не обмежена.

Обладнання для гри Лазертаг

Все обладнання для Лазертаг підрозділяється на ігровий сервер – стаціонарний комп’ютер, а краще ноутбук – він більш мобільний і дозволяє оператору розміститися де завгодно, основне і додаткове обладнання.

Вартість одиниці основного устаткування – муляжів зброї – сильно коливається:

  • в залежності від якості і матеріалу виконання – пластик, ударостійкий пластик, метал або дерево-метал;
  • ступеня натуралізму – наприклад, зброя на базі корпусів масогабаритних, або, як їх ще називають, масово-габаритних, макетів – таке обладнання являє собою копію зброї, що відповідає оригіналу за розмірами і вагою, та виготовляється шляхом переробки бойового зразка для виключення можливості здійснення пострілу, цінується набагато вище звичайних пластикових муляжів;
  • наявність додаткових аксесуарів – «обойми» з набоями, пов’язки-уловлювачі, тощо;
  • від скорострільності та інших чисто технічних параметрів.

В принципі, ідеальним рішенням буде використання (принаймні, на початковому етапі) зразків на базі корпусів пневматичної та страйкбольної зброї з пластику та металу.

Така лінійка приваблива відносно низькою вартістю  при нормальних функціональних характеристиках.

Зрозуміло, «арсенал» Лазертаг-клубу повинен бути більшим, ніж кількість учасників однієї гри: закуповувати «зброю» слід з розрахунку 12-15 «стволів» на 10 відвідувачів – хтось віддасть перевагу «Калашникову» «М-16», а хтось – навпаки, побажає отримати «справжній» бластер, як у фантастичних фільмах.

До більшості зразків додаються спеціальні пов’язки – інтерфейс, що зв’язує «зброю» з костюмом і відключає (деактивує) його, коли гравець «убитий». Щодо технологій зв’язку можна сказати, що існує два основних покоління ігрового зброї – четверте і п’яте.

Лазертаг зброя четвертого покоління має дротовий зворотний зв’язок датчиків ураження, розташованих на головний пов’язці власне зі зброєю. Сигнал поразки передається в системну плату від фотодатчиків допомогою інформаційного кабелю.

П’яте ж покоління Лазертаг-систем, включає в себе бездротовий (радіо) інформаційний обмін між системною платою і датчиками поразки, що значною мірою підвищує надійність обладнання (з часом не перетирається і не перегинається інформаційний кабель), а так само нічого не обмежує руху гравця під час «бою».

Прилади п’ятого покоління дорожче приладів попереднього, четвертого. До видаткових матеріалів для тих і інших можна віднести лише акумуляторні батареї.

"Зброя" для гри у Лазертаг - буває різною, аж до точних копій бойової зброї

“Зброя” для гри у Лазертаг – буває різною, аж до точних копій бойової зброї

До додаткового обладнання відносяться:

  • комплекти датчиків поразки;
  • пов’язки для «зброї», що не укомплектована ними і запасні жилети з додатковими датчиками поразки;
  • модулі (основний і запасний) для підключення «зброї» до комп’ютера;
  • «Контрольна точка» або «прапор» – спеціальний пристрій, що захоплюється гравцями в деяких сценаріях;
  • «Міни-розтяжки», обладнані датчиками руху і «вражаючі» гравців на відстані 10 м.;
  • комплект датчиків поразки «заручник» для використання у відповідних сценаріях;
  • спеціальна «аптечка», за допомогою якої гравець може відновити кількість хіт-пойнтів (англ. hitpoints), тобто одиниць (очок) «здоров’я»;
  • «реаніматор» для «оживлення» «вбитих» гравців.

Крім того, спеціально для підприємців існують модулі, що дозволяють «закачувати» в Лазертаг-комплекти ігровий час в певних кількостях.

Це дає власнику однієї або декількох Лазертаг-арен контролювати продаж ігрового часу клієнтам і повністю виключає крадіжку прибутку з боку інструкторів (адміністраторів).

Устаткування після закінчення часу на таймері деактивується аж до прибуття власника і зняття каси, або, за бажанням клієнтів, продовження гри за додаткову плату.

І, на закінчення, пропонуємо переглянути відео, де розказується, що ж таке Лазертаг:


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *