Майже всім знайома ситуація, коли розпочавши ремонт, або просто вирішивши щось підлатати дома – не знаходиться потрібного інструменту. Тут є два виходи – або йти позичати у сусідів чи знайомих, які, скажемо прямо, зовсім не горять щось комусь позичати, або звернутись у пункт з прокату будівельних інструментів.
От саме і про організацію такого пункту з прокату будівельних інструментів ми і поговоримо у даній статті.
При правильній організації пункт прокату будівельного інструменту може приносити непоганий прибуток. Клієнтами будуть організації без власних інструментів або такі організації, у яких інструменти тимчасово відсутні через поломки. Інша категорія – будівельні бригади, які включають вартість прокату будівельного інструменту в прайси на ремонтні роботи. І найголовніше – приватні особи, але тут можуть виникнути певні труднощі, оскільки зазвичай це непрофесійні будівельники. Вони вимагають підвищеної уваги і чіткого інструктування з правил експлуатації будівельних інструментів.
З чого розпочати свій бізнес з оренди будівельного інструменту:
Потрібно буде орендувати приміщення, яке краще вибрати в жвавому місці. Зазвичай вибирають місце в жилих кварталах, а також магазинах з хорошою прохідністю. Далі потрібно придбати набір інструментів для прокату. Головне питання: який інструмент і в якій кількості потрібно закуповувати. На початковому етапі цілком буде достатньо володіти кожним видом інструментів в єдиному екземплярі. У ході діяльності кількість пропонованих інструментів з урахуванням потреби клієнтів можна збільшити. Інструменти, наявні на руках клієнтів і знаходяться в наявності у пункті, повинні бути у співвідношенні 90% на 10%.
Діяльність пункту прокату будівельного інструменту можна почати з побутових інструментів, а потім у міру розширення бізнесу нарощувати асортимент придбанням професійних інструментів, яке коштує в 2-3 рази дорожче побутового. Але професійне обладнання можна експлуатувати тривалий час. За наявності асортименту можна відремонтувати інший аналогічний інструмент.
Найбільш затребуваними сьогодні вважаються:
- бетономішалки
- генератори електрики
- компресори
- зварювальні апарати
- газонокосарки
- електричні рубанки
- циркулярні та ланцюгові пили
- технічні фени
- дрилі
- лобзики
- шуруповерти
- перфоратори
- штроборізи
- шліфувальні машинки
- металоріжучий інструмент
- плиткорізи і лазерні рівні.
Вартість комплекту будівельного інструменту для пункту прокату в залежності від виробника і технічних характеристик коливається від $ 10 000 до $ 20 000. За одиницю інструменту на добу береться зазвичай 5-10% від його роздрібної вартості. Заставна сума дорівнює 30% від роздрібної ціни інструменту. Прокат оформляється договором оренди або за копіями документів, що засвідчують особу клієнта.
Особливості ведення бізнесу з прокату будівельних інструментів:
Вдале місце розташування і позитивні відгуки клієнтів можуть послужити хорошій репутації закладу. Додатково застосовуються такі методи реклами, як оголошення через ЗМІ і точкове розповсюдження листівок.
Слід врахувати, що оренда інструменту – сезонний бізнес, і період максимальної активності – з травня по жовтень, коли в пункт прокату звертаються в середньому 5-7 клієнтів щодня. Адже влітку багато хто робить ремонт у квартирах і займаються будівництвом на дачах. Взимку попит помітно падає, але помірна кількість клієнтів залишається.
Окупність:
Пункт прокату інструментів окупається протягом року. Кожна одиниця інструменту окупається протягом півроку. Кількість укладених договорів оренди за цей період часу може становити щодня в середньому від 10 до 15, а сума доходу з кожного інструменту – $ 30 на день. Чистий прибуток від пункту прокату буде надходити за умови, якщо обладнання знаходиться у клієнтів від 15-20 днів протягом місяця.
Які потрібні документи для відкритя бізнесу оренди будівельного інструменту?