Оренда будівельного інструменту – прибуткова бізнес ідея

Оренда будівельного інструментуМайже всім знайома ситуація, коли розпочавши ремонт, або просто вирішивши щось підлатати дома – не знаходиться потрібного інструменту. Тут є два виходи – або йти позичати у сусідів чи знайомих, які, скажемо прямо, зовсім не горять щось комусь позичати, або звернутись у пункт з прокату будівельних інструментів.

От саме і про організацію такого пункту з прокату будівельних інструментів ми і поговоримо у даній статті.

При правильній організації пункт прокату будівельного інструменту може приносити непоганий прибуток. Клієнтами будуть організації без власних інструментів або такі організації, у яких інструменти тимчасово відсутні через поломки. Інша категорія – будівельні бригади, які включають вартість прокату будівельного інструменту в прайси на ремонтні роботи. І найголовніше – приватні особи, але тут можуть виникнути певні труднощі, оскільки зазвичай це непрофесійні будівельники. Вони вимагають підвищеної уваги і чіткого інструктування з правил експлуатації будівельних інструментів.

З чого розпочати свій бізнес з оренди будівельного інструменту:

Потрібно буде орендувати приміщення, яке краще вибрати в жвавому місці. Зазвичай вибирають місце в жилих кварталах, а також магазинах з хорошою прохідністю. Далі потрібно придбати набір інструментів для прокату. Головне питання: який інструмент і в якій кількості потрібно закуповувати. На початковому етапі цілком буде достатньо володіти кожним видом інструментів в єдиному екземплярі. У ході діяльності кількість пропонованих інструментів з урахуванням потреби клієнтів можна збільшити. Інструменти, наявні на руках клієнтів і знаходяться в наявності у пункті, повинні бути у співвідношенні 90% на 10%.

Діяльність пункту прокату будівельного інструменту можна почати з побутових інструментів, а потім у міру розширення бізнесу нарощувати асортимент придбанням професійних інструментів, яке коштує в 2-3 рази дорожче побутового. Але професійне обладнання можна експлуатувати тривалий час. За наявності асортименту можна відремонтувати інший аналогічний інструмент.

Найбільш затребуваними сьогодні вважаються:

 • бетономішалки
 • генератори електрики
 • компресори
 • зварювальні апарати
 • газонокосарки
 • електричні рубанки
 • циркулярні та ланцюгові пили
 • технічні фени
 • дрилі
 • лобзики
 • шуруповерти
 • перфоратори
 • штроборізи
 • шліфувальні машинки
 • металоріжучий інструмент
 • плиткорізи і лазерні рівні.

Вартість комплекту будівельного інструменту для пункту прокату в залежності від виробника і технічних характеристик коливається від $ 10 000 до $ 20 000. За одиницю інструменту на добу береться зазвичай 5-10% від його роздрібної вартості. Заставна сума дорівнює 30% від роздрібної ціни інструменту. Прокат оформляється договором оренди або за копіями документів, що засвідчують особу клієнта.

Особливості ведення бізнесу з прокату будівельних інструментів:

Вдале місце розташування і позитивні відгуки клієнтів можуть послужити хорошій репутації закладу. Додатково застосовуються такі методи реклами, як оголошення через ЗМІ і точкове розповсюдження листівок.

Слід врахувати, що оренда інструменту – сезонний бізнес, і період максимальної активності – з травня по жовтень, коли в пункт прокату звертаються в середньому 5-7 клієнтів щодня. Адже влітку багато хто робить ремонт у квартирах і займаються будівництвом на дачах. Взимку попит помітно падає, але помірна кількість клієнтів залишається.

Окупність:

Пункт прокату інструментів окупається протягом року. Кожна одиниця інструменту окупається протягом півроку. Кількість укладених договорів оренди за цей період часу може становити щодня в середньому від 10 до 15, а сума доходу з кожного інструменту – $ 30 на день. Чистий прибуток від пункту прокату буде надходити за умови, якщо обладнання знаходиться у клієнтів від 15-20 днів протягом місяця.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Оренда будівельного інструменту – прибуткова бізнес ідея"

 1. Які потрібні документи для відкритя бізнесу оренди будівельного інструменту?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *