Фото на документи – прибутковий бізнес у сфері послуг

Фото на документи – прибутковий бізнес у сфері послугДавайте поговоримо про друк фото на документи, оскільки дана сфера діяльності є затребуваною і, що дуже важливо для початківців бізнесменів, не вимагає якихось великих вкладень.

Що стосується клієнтської аудиторії салону, який надає послугу фото на документи, то до такої відноситься практично кожен житель вашого міста. Рано чи пізно кожному доводиться отримувати паспорт, водійське посвідчення або медичну довідку. І скрізь потрібен маленький знімок розміром 3 ? 4 см.

Це означає тільки одне – якщо ви все зробили правильно, вибрали гарне місце розташування (про нього нижче) далеко від конкурентів, професійно виконуєте свою роботу і шанобливо ставитеся до кожного клієнта, то успіх вашому бізнесу забезпечений.

Питання вибору місця розташування вашої студії друку фото на документи є найбільш гострим. Адже саме від нього, як і у випадку з багатьма іншими видами бізнесу, часто залежить успіх всього «заходу». Враховуючи досить високу конкуренцію на сучасному ринку, можна сказати наступне: не потрібно рватися в центр міста, де крім зосередження ваших клієнтів, розташоване найбільше число конкурентних фотосалонів. Найкраще відкрити салон друку фото на документи недалеко від житлового сектора, де немає конкурентів, але є досить велика потенційна аудиторія.

Останнім часом спостерігається наступна ситуація. Людям не хочеться їхати за кілька кілометрів по пробках в салон, розташований у центрі міста. Вони вважають за краще відвідувати «місцевих фотографів», якщо такі є.

Що стосується приміщення, то для вашої студії досить невеликого кабінету площею 5-7 квадратних метрів. Цього цілком вистачить, щоб поставити стіл і обладнати місце для зйомки.

Необхідне обладнання:

 • Фотоапарат зі штативом і імпульсним фотоспалахом – саме з нього починається будь який  фотосалон. До даного питання слід підходити з особливою ретельність, адже ваші клієнти хочуть бачити себе в кращому вигляді на фотознімку. Сьогодні придбати класну дзеркальну фотокамеру з усіма необхідними аксесуарами можна за дуже демократичною ціною.
 • Лампи  – освітлення повинно бути максимально наближене до природнього. Це необхідно для отримання найбільш чіткого і красивого фото.
 • Парасолька для розсіювання світла – необхідна для отримання більш природних знімків.
 • Фон – якщо ви пам’ятаєте, фотографії для документів зазвичай роблять на якомусь певному (світлому, частіше – білому) фоні.
 • Стілець – на нього ви будете саджати ваших клієнтів для зйомки.
 • Комп’ютерний стіл і крісло – ваше робоче місце.
 • Принтер – підійде струменевий кольоровий принтер, який можна купити в будь-якому магазині комп’ютерів та оргтехніки. Природно, до принтера вам необхідно купити набір фотопаперу для друку фото на документи.
 • Комп’ютер – тут без коментарів.
 • Графічний редактор – лідируючу позицію займає Adobe Photoshop.
 • Спеціальний різак для фотопаперу – або ж можете віддавати своїм клієнтам знімки на аркушах А4, що досить марнотратно.

Особливу увагу слід приділити рекламній кампанії для вашого фотосалону. Почати її радимо з яскравої  вивіски, яку ви легко можете замовити в найближчому агентстві зовнішньої реклами. Також, хорошим кроком стане виготовлення штендера або банера.

Що стосується суми вкладень, то вона складається головним чином з трьох складових: купівлі обладнання, оренди приміщення та реклами. Все необхідне обладнання (включаючи програмне забезпечення) обійдеться вам приблизно в $ 2500. Оренда кабінету площею 5-7 кв. м. обійдеться не дорожче $ 300. А вкладення в рекламу залежать тільки від вас. Але пам’ятайте, чим більше людей ви зможете зацікавити, тим більше у вас шансів отримати високий прибуток.

Разом – вкладення в друк фото на документи складуть суму від $ 2800. Погодьтеся, це дуже демократично для власного бізнесу?

На закінчення хочеться дати кілька порад, які здатні допомогти вам залишити ваших конкурентів далеко позаду. Для цього вам необхідно розширити перелік послуг. Додайте традиційні:

 • Друк знімків з цифрових носіїв;
 • Запис фотографій на компакт-диск;
 • Коригування та друк знімків;
 • Друк портретів, тощо.

Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *