Дерев’яні будинки – прибуткова ніша у будівельному бізнесі

Будівництво дерев'яних будинківДерев’яні будинки завжди займали особливу нішу в будівельному бізнесі. А останнім часом вони стали настільки популярні, що ми не можемо не приділити увагу такий бізнес ідеї, як будівництво дерев’яних будинків. Високий попит на такі будинки пояснюється і їх гарним зовнішнім виглядом, і прагненням до екологічної чистоти, і відмінними якостями експлуатації.

З кожним роком люди все більше і більше віддають перевагу будинкам з натурального дерева, тому ринок будівництва дерев’яних будинків тільки зростає.

Якщо ви вирішили зайнятися бізнесом на будівництві дерев’яних будинків, то вашими клієнтами стануть люди з певного прошарку суспільства. Як правило, це великі підприємці, представники шоу – бізнесу, спорт індустрії, чиновники, в цілому – люди, які мають щомісячний дохід близько 7 тисяч доларів. Будують дерев’яні будинки як з метою постійного проживання, так і сезонного (наприклад, тільки влітку).

Технологія будівництва дерев’яних будинків

Способів побудувати дерев’яний будинок існує декілька. Найпоширеніші методи, це:

 • Каркасний метод.
 • Використання циліндрованих колод.
 • Використання колод, тесаних вручну.
 • Використання клеєного бруса.

Найпопулярніша технологія – це каркасний метод. За цією технологією будується близько 60% всіх дерев’яних будинків. Близько 25% будинків з дерева зводиться шляхом використання циліндрованих колод. І менш за все використовуються тесані вручну колоди і клеєний брус.

Як побудувати каркасний дерев’яний будинок

Більш докладно зупинимося на технології будівництва будинків саме каркасним способом. Цей метод став найпопулярнішим тому, що конструкції виходять легкими, але дуже міцними і жорсткими. У каркасному будинку є багато сполук, що робить його гнучким через їх рухливість. Саме тому в Японії століттями зводяться саме дерев’яні будинки, тому що ніякі землетрусу їм не страшні, чого не скажеш про кам’яні будинки.

В будівництві каркасних будинків практично не використовується важка техніка (підйомні крани, екскаватори) . Через невелику вагу деталей, а отже, і самого будинку, використовувати масивний фундамент теж немає ніякої необхідності. Враховуючи ці фактори, процес будівництва дерев’яного будинку каркасним способом стає максимально простим.

Найдорожчим будівництвом дерев’яних будинків по праву вважається будівництво з колод, оброблених вручну. Ручна обробка припускає оброблення деревини від кори без застосування деревообробного обладнання. Побудувати такий будинок буде коштувати майже стільки ж, скільки і цегельний будинок.

Наведемо короткий зміст етапів будівництва каркасного дерев’яного будинку:

 1. Розмітка і планування ділянки.
 2. Викопування траншеї для легкого фундаменту.
 3. Створення подушки фундаменту (для цього використовуємо пісок і щебінь), будівництво опалубки.
 4. Нарізка арматури (можна використовувати найпримітивніші пристосування ).
 5. Використовуючи електрозварювання, робимо каркас стрічкового фундаменту з арматури.
 6. Прив’язка додаткових перемичок в’язальної дротом.
 7. Укладання арматурних грат на фундамент.
 8. Буріння свердловини (всередині майбутнього будинку).
 9. Створення опалубок для стовпів фундаменту і прикріплення арматурного посилення стовпів фундаменту до арматури стрічкового фундаменту.
 10. Установка опалубки фундаментних стовпів. Фундамент готовий.
 11. Закладка цоколя цеглою і установка вертикального каркаса.
 12. Збірка каркаса даху і її решетування.
 13. Укладання листів покрівельного і облицювального матеріалу.
 14. Обшивка зовнішнього каркаса і внутрішніх перегородок будинку обрізною дошкою.
 15. Утеплення стін, а також підлоги і перекриттів з використанням ековати (метод мокрого напилення і метод насипання).
 16. Покриття будинку із зовні гідроізоляцією.
 17. Вставка вікон, установка ролетів або віконниць.
 18. Остаточна обробка будинку.

Нюанси дерев’яного будинкобудівництва

Будівництво дерев’яного будинку – процес відносно недовгий. Конкретні терміни залежать від особливостей технології, яка буде використовуватися при будівництві і будівельних матеріалів. У загальному і цілому, на установку «коробки » будинку йде не більше двох – трьох місяців, а остаточне будівництво будинку можна завершити за шість – сім місяців.

Будівельні компанії зазвичай отримують замовлення на будівництво будинків від початку і до кінця (від встановлення фундаменту до встановлення дверей). Проте, навіть самі просунуті будівельні компанії не завжди можуть надати клієнту весь бажаний спектр послуг та співпрацюють з іншими підприємствами (наприклад, з компаніями, що займаються підведенням комунікаційних систем). Близько чверті всього прибутку будівельна організація отримує саме від здійснення технічних та оздоблювальних робіт. Найрозвиненіші і великі організації надають також послуги ландшафтного дизайну, що також є гарною статтею доходу.

Рентабельність дерев’яного будівництва

Рентабельність залежить від деяких факторів, серед яких: якість деревини, яка використовується при будівництві; вартість закупівельних матеріалів; розмір колод у діаметрі (чим більше – тим дорожче); площа загальної будови. Враховуючи ці фактори, рентабельність діяльності з будівництва дерев’яних будинків може бути і 40%, і 70%, а може і навіть 90%.

В якості деревини найчастіше використовують сосну, зважаючи на саме оптимальне поєднання ціни та якості.

Як відкрити власне виробництво дерев’яних будинків

Для початку необхідно пройти всі формальності – зареєструватися, отримати ліцензію на будівництво та інші дозвільні документи. Термін оформлення всіх документів в середньому складає 2 місяці. Початкові інвестиції складуть близько 90 тисяч доларів, які потрібно буде вкласти в придбання матеріалів і устаткування, заробітну плату співробітників, рекламу. Рекомендується всі необхідні матеріали закуповувати заздалегідь, так як протягом періоду будівництва будинку, вартість матеріалів може змінюватися.

Організація рекламної кампанії

У цьому бізнесі краще використовувати вже перевірені методи реклами – білборди, розтяжки, інтернет банери, рекламу в пресі. Відмінним способом рекламування своєї діяльності буде демонстрація клієнту побудованого вами будинки для ознайомлення. Кожен клієнт захоче своїми очима подивитися, на що здатна будівельна організація. Ви можете помістити офіс, в якому будуть вестися переговори з клієнтами, в побудованому вашою компанією дерев’яному будинку.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Дерев’яні будинки – прибуткова ніша у будівельному бізнесі"

 1. Кожна технологія дерев’яного будівництва має свої плюси та недоліки. Не винятком є і каркасне житлове будівництво. Важливо дотримуватись всіх технологічних процесів, щоб будинок не став сараєм. В будівництві, з власного досвіду, чудово працює “сарафанне радіо”. Тому раджу в першу чергу приділити увагу виконавцям, адже саме від результатів їхньої праці залежить кінцевий результат. Майстри мають бути розділені по цпеціалізаціям, тоді вони на автоматі чудово виконують свою роботу. До негативних відгуків призводить результат роботи “майстра” який все знає та вміє. Як показує досвід, такі майстри із 100% теми володіють в кращому випадку 80%. Одже 20% вилазить у недоліках які формують негативні відгуки клієнтів. Один допущений недолік перекреслює всі переваги! Успіхів у всіх починаннях!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *