Дерев’яні будинки – прибуткова ніша у будівельному бізнесі

Будівництво дерев'яних будинківДерев’яні будинки завжди займали особливу нішу в будівельному бізнесі. А останнім часом вони стали настільки популярні, що ми не можемо не приділити увагу такий бізнес ідеї, як будівництво дерев’яних будинків. Високий попит на такі будинки пояснюється і їх гарним зовнішнім виглядом, і прагненням до екологічної чистоти, і відмінними якостями експлуатації.

З кожним роком люди все більше і більше віддають перевагу будинкам з натурального дерева, тому ринок будівництва дерев’яних будинків тільки зростає.

Якщо ви вирішили зайнятися бізнесом на будівництві дерев’яних будинків, то вашими клієнтами стануть люди з певного прошарку суспільства. Як правило, це великі підприємці, представники шоу – бізнесу, спорт індустрії, чиновники, в цілому – люди, які мають щомісячний дохід близько 7 тисяч доларів. Будують дерев’яні будинки як з метою постійного проживання, так і сезонного (наприклад, тільки влітку).

Технологія будівництва дерев’яних будинків

Способів побудувати дерев’яний будинок існує декілька. Найпоширеніші методи, це:

 • Каркасний метод.
 • Використання циліндрованих колод.
 • Використання колод, тесаних вручну.
 • Використання клеєного бруса.

Найпопулярніша технологія – це каркасний метод. За цією технологією будується близько 60% всіх дерев’яних будинків. Близько 25% будинків з дерева зводиться шляхом використання циліндрованих колод. І менш за все використовуються тесані вручну колоди і клеєний брус.

Як побудувати каркасний дерев’яний будинок

Більш докладно зупинимося на технології будівництва будинків саме каркасним способом. Цей метод став найпопулярнішим тому, що конструкції виходять легкими, але дуже міцними і жорсткими. У каркасному будинку є багато сполук, що робить його гнучким через їх рухливість. Саме тому в Японії століттями зводяться саме дерев’яні будинки, тому що ніякі землетрусу їм не страшні, чого не скажеш про кам’яні будинки.

В будівництві каркасних будинків практично не використовується важка техніка (підйомні крани, екскаватори) . Через невелику вагу деталей, а отже, і самого будинку, використовувати масивний фундамент теж немає ніякої необхідності. Враховуючи ці фактори, процес будівництва дерев’яного будинку каркасним способом стає максимально простим.

Найдорожчим будівництвом дерев’яних будинків по праву вважається будівництво з колод, оброблених вручну. Ручна обробка припускає оброблення деревини від кори без застосування деревообробного обладнання. Побудувати такий будинок буде коштувати майже стільки ж, скільки і цегельний будинок.

Наведемо короткий зміст етапів будівництва каркасного дерев’яного будинку:

 1. Розмітка і планування ділянки.
 2. Викопування траншеї для легкого фундаменту.
 3. Створення подушки фундаменту (для цього використовуємо пісок і щебінь), будівництво опалубки.
 4. Нарізка арматури (можна використовувати найпримітивніші пристосування ).
 5. Використовуючи електрозварювання, робимо каркас стрічкового фундаменту з арматури.
 6. Прив’язка додаткових перемичок в’язальної дротом.
 7. Укладання арматурних грат на фундамент.
 8. Буріння свердловини (всередині майбутнього будинку).
 9. Створення опалубок для стовпів фундаменту і прикріплення арматурного посилення стовпів фундаменту до арматури стрічкового фундаменту.
 10. Установка опалубки фундаментних стовпів. Фундамент готовий.
 11. Закладка цоколя цеглою і установка вертикального каркаса.
 12. Збірка каркаса даху і її решетування.
 13. Укладання листів покрівельного і облицювального матеріалу.
 14. Обшивка зовнішнього каркаса і внутрішніх перегородок будинку обрізною дошкою.
 15. Утеплення стін, а також підлоги і перекриттів з використанням ековати (метод мокрого напилення і метод насипання).
 16. Покриття будинку із зовні гідроізоляцією.
 17. Вставка вікон, установка ролетів або віконниць.
 18. Остаточна обробка будинку.

Нюанси дерев’яного будинкобудівництва

Будівництво дерев’яного будинку – процес відносно недовгий. Конкретні терміни залежать від особливостей технології, яка буде використовуватися при будівництві і будівельних матеріалів. У загальному і цілому, на установку «коробки » будинку йде не більше двох – трьох місяців, а остаточне будівництво будинку можна завершити за шість – сім місяців.

Будівельні компанії зазвичай отримують замовлення на будівництво будинків від початку і до кінця (від встановлення фундаменту до встановлення дверей). Проте, навіть самі просунуті будівельні компанії не завжди можуть надати клієнту весь бажаний спектр послуг та співпрацюють з іншими підприємствами (наприклад, з компаніями, що займаються підведенням комунікаційних систем). Близько чверті всього прибутку будівельна організація отримує саме від здійснення технічних та оздоблювальних робіт. Найрозвиненіші і великі організації надають також послуги ландшафтного дизайну, що також є гарною статтею доходу.

Рентабельність дерев’яного будівництва

Рентабельність залежить від деяких факторів, серед яких: якість деревини, яка використовується при будівництві; вартість закупівельних матеріалів; розмір колод у діаметрі (чим більше – тим дорожче); площа загальної будови. Враховуючи ці фактори, рентабельність діяльності з будівництва дерев’яних будинків може бути і 40%, і 70%, а може і навіть 90%.

В якості деревини найчастіше використовують сосну, зважаючи на саме оптимальне поєднання ціни та якості.

Як відкрити власне виробництво дерев’яних будинків

Для початку необхідно пройти всі формальності – зареєструватися, отримати ліцензію на будівництво та інші дозвільні документи. Термін оформлення всіх документів в середньому складає 2 місяці. Початкові інвестиції складуть близько 90 тисяч доларів, які потрібно буде вкласти в придбання матеріалів і устаткування, заробітну плату співробітників, рекламу. Рекомендується всі необхідні матеріали закуповувати заздалегідь, так як протягом періоду будівництва будинку, вартість матеріалів може змінюватися.

Організація рекламної кампанії

У цьому бізнесі краще використовувати вже перевірені методи реклами – білборди, розтяжки, інтернет банери, рекламу в пресі. Відмінним способом рекламування своєї діяльності буде демонстрація клієнту побудованого вами будинки для ознайомлення. Кожен клієнт захоче своїми очима подивитися, на що здатна будівельна організація. Ви можете помістити офіс, в якому будуть вестися переговори з клієнтами, в побудованому вашою компанією дерев’яному будинку.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.