Бізнес з розведення кроликів

Бізнес з розведення кроликівВашій увазі пропонується огляд бізнесу з розведення кроликів. Концепція розведення кроликів цілком очевидна: великий інтерес споживача до м’яса кролика викликає інтерес у виробника, який починає промислове розведення кроликів в основі організації бізнесу.

Судіть самі: м’ясо кролика є найкориснішим м’ясом у світі. Доведено: жодне м’ясо на планеті не містить скільки білка, скільки м’ясо кролика, жодне м’ясо не містить на стільки мало холестерину і жиру як у кролика. І тому промислове розведення кроликів викликає особливий інтерес у сегменту споживача в області ресторації.

Є факти корисності кроликової дієти. Якщо два тижні вживати м’ясо кролика з овочами ви забудете про виразку. Не дарма в китайській міфології кролик є супутником богині Чан-е, який на місяці товче у ступі еліксир безсмертя. Алергікам дієтологи рекомендують кролятину, її можна давати навіть дітям до року. У порівнянні, м’ясо яловичини засвоюється в людині на 62 відсотки, м’ясо кролика на 90 відсотків. Печінка і нирки кролика рекомендуються при тяжких формах різних захворювань.

Промислове виробництво кролячого м’яса має обгрунтований інтерес у виробників. З усіх сільськогосподарських тварин кролики мають найкращий показник приросту м’яса, у порівнянні до витрати кормів. На 1 кг свинини чистого виходу потрібно 7 кг кормів, а у кролика на 1 кг м’яса чистого виходу 3,5 кг кормів. Кролятина дорожча і корисніша свинини. Кроляче м’ясо завжди затребуване. Введіть запит «закуповуємо м’ясо кролика» і ви побачите купу пропозицій на збут вашої продукції. При тому живими вагою або тушкою, без різниці, пропозицій досить багато. А реалізація продукції в будь-якому бізнесі дуже важлива. Як кажуть японці : «Пів справи зробити, справа продати».

Але, не дивлячись настільки широкий інтерес до кролячого м’яса, багатьох підприємливих людей насторожує кролівництво як бізнес, оскільки кролики мають властивість часто хворіти і вмирати, причому масово.

Але в будь-якому бізнесі є ризики і важливо знайти шляхи, які допоможуть уникнути багатьох невдач, а при правильному підході можна фактично знизити ризики до нуля. Такий факт важливий з точки зору конкуренції.

Зараз промислове розведення кроликів практично не має конкурентів і якщо вам вийде обійти ризики, ви отримуєте бізнес з невисоким рівнем витрат, з малим рівнем конкуренції і великим попитом, значить на вас чекають великі доходи. Просто станьте кращим саме в цьому напрямку, і ви отримуєте більше ніж очікуєте.

Дотримуйтесь простих правил у промисловому розведенні кроликів.

Коли ви займаєтеся промисловим розведенням кроликів, вам достатньо дотримуватися простих правил, щоб обійти всі ризиковані ситуації. Вся проблема в тому, що 90 % підприємливих людей неправильно вирощують кроликів. Ось кілька простих, зрозумілих і цілком очевидних правил, які вам допоможуть знизити ризики до нуля:

Промислове розведення кроликів починається з вибору породи.

Виберіть правильну породу кролика. Багато допускаються помилки, коли ігнорують дане правило, а від породи кроликів залежить 30% успіху. Кролики однієї породи мають кращий імунітет, ніж кролики іншої породи. Нам, звичайно ж, потрібні м’ясні породи, але таких порід багато. Рекомендуємо вам починати розведення з породи каліфорнійський кролик. Ми нічого не маємо проти породи Велетень, але новачкові краще починати з простого і вибирати технології розведення кролів з тієї породи, у яких невеликі вушка. Це не доведений факт, але існують спостереження: кролики з маленькими вухами мають кращий імунітет. Порода каліфорнійський кролик це промислова порода і виводилася спеціально для забою на м’ясо. Дана порода характеризується наявністю тонкого, але дуже міцного кістяка. Така порода дає можливість отримати 60% чистого виходу м’яса, що на 10% більше ніж у інших м’ясних порід кролика. Ще величезний плюс в розведенні даної породи кроликів, що каліфорнійський кролик віддає більше перевагу зерну, ніж сіну та траві. Така перевага дає йому можливість швидко набирати вагу, не втрачати вагу в холодні зими, мати кращий показник виживання порівняно з іншими породами. Каліфорнійська кролиця за один раз призводить 8-10 кроленят, середній показник приплоду кроликів також цілком прийнятний.

Каліфорнійський кролик

Каліфорнійський кролик

Правильне промислове розведення кроликів означає правильний режим харчування.

У кролика їжа повинна бути постійно. Мало хто знає – у кроликів система циркуляції їжі відбувається не за рахунок м’язової системи стравоходу, а за рахунок надходження нової їжі. Тому нерозумно в промисловому розведенні годувати кролика 2-3 рази на день. Їжа буде застоюватися псуватися і отруювати кролика. Кролик, якого годують 2-3 рази на день починає гризти клітку, таким чином, він бореться за життя, намагаючись проштовхнути їжу в собі, щоб не отруїтися. Якщо ви бачите сильно погризені клітку цьому явищу є два пояснення: або у кролика немає достатньо їжі протягом дня, або йому не вистачає клітковини.

Починати промислове розведення кроликів потрібно з правильного раціону харчування.

Дотримуйтесь правильного раціону кролика. Новачкам не рекомендується балувати кроликів, давати йому капусту, моркву, соковиту травичку. Як парадоксально би це не звучало, але таким раціоном можна вбити кролика. Наприклад, кролики схильні до здуття живота і погано це переносять, часто летально, а капуста запросто може роздути кролика. Якщо ви новачок просто давайте кролику:

  • Ячмінь.
  • Сіно.
  • Воду.

Взимку можна додати в раціон макуху з метою підвищення жирності, але не перестарайтеся, щоб не втратити плодючість. Правильна кількість макухи містить спеціальні комбікорми для кроликів. Це може здатися дивним і абсурдним, але довіртесь досвіду професіоналів.

Ще потрібно давати соковитий буряк і трошки моркви самкам у період вагітності та лактації, тільки в жодному випадку не червоний буряк і не листя буряка, а звичайні кормові буряки. Ще можна використовувати комбікорми для кроликів, які містять багато клітковини.

Промислове розведення кроликів в домашніх умовах.

У промисловому розведенні кролика є всього лише три основних компоненти в раціоні харчування. Наскільки просто, що мозок відмовляється сприймати таку інформацію і новачки починають експериментувати. Але спочатку рекомендуємо, що не відхиляться від простої промислової технології розведення кроликів.

Кролик – тварина, яка потребує клітковину, тому сіно потрібно давати кролику постійно. До того ж кролик точить зуби, коли він їсть сіно. А зуби у кролика ростуть протягом усього життя, і йому їх потрібно сточувати. Соковита трава може вбити кролика, оскільки вона може містити токсини. Навіть якщо трава не отруйна, вона могла рости біля отруйної трави, тому новачкові рекомендуємо відмовитися від трави і давати тільки сіно.

Успішне промислове розведення кроликів, потребує також постійного стеження за водою. Вода у кролика повинна бути постійно. Кролик п’є багато води. Цього теж мало хто практикує. Кролик, як і всі ми, очищає свій організм коли п’є воду і через сечовипускальну систему виходять всі токсини, які періодично накопичуються в будь-якому живому організмі.

З цього випливає, що промислове розведення кроликів має бути облаштоване мочевідводними системами. Усувайте сечу в клітках кролика. Конструюйте клітки так, щоб абсолютно вся сеча кролика видалялася автоматично з клітки. Ви можете придумати різні решітки на підлогах, не погано б ще й хороше вентилювання, але без протягу.

Сеча кролика є найсильнішим добривом. Це з одного боку добре. Ви маєте ще один бонус – високоефективне добриво на присадибну ділянку, а з іншого боку потрібно стежити, якщо сеча буде погано видалятися з кліток, де живуть кролики, то будуть втрати на промисловому виробництві.

Горошки калу кролика не становлять йому ніякої небезпеки. Вони навіть не мають запаху. Так кроликів влаштувала природа, щоб кролика було складніше відстежити хижакові. Кролик іноді навіть може, їсти свої горошки, в цьому немає нічого підозріло просто перевірте, чи є в годівницях корм. Безкоштовний порада в усуненні сечі: кролик любить випускати сечу в найнижчій точці клітки.

Промислове розведення кроликів завжди робить акцент на плодючості. Робіть правильні маточники вагітним кролицям. Маточники повинні бути хоча б на 10 см нижче рівня підлоги. Для самки і кроленят такий маточник затишніший і спокійніший.

У період вагітності самка повинна знаходитися далеко від самця. У кроликів є природне абортування. Якщо самка кролиця в період вагітності відчуває небезпеку у них запускається природний процес внутрішньоутробного розсмоктування плодів, тобто самка самоабортується, тому спробуйте її не турбувати в період вагітності, тим більше що по кролиці важко помітити, вагітна вона чи ні, просто чекайте 1 місяць, а каліфорнійців чекають 40 днів, на 10 днів довше.

Промислове розведення кроликів має свої інновації. Використовуйте прийом подвійного спаровування кроликів. При заплідненні самок використовуйте двох самців.

У кроликів від природи є функція змішування сперми, і самки не тільки можуть завагітніти від двох самців, а ще й підвищується ймовірність запліднення. Тільки використовуйте почерговість відразу 2-3 дня у одного самця, потім в іншого, а не двох відразу. Доведено що при подвійному спарюванні виходять більш сильні кроленята.

Промислове розведення кроликів має способи підвищення імунітету. Забирайте кроленят у кролиці у віці не раніше, ніж 2 місяці. У кролиць дуже корисне молоко для кроленят воно сильно відрізняється від коров’ячого за складом жиру, білків, антитіл. Воно навіть густіше за коров’яче. Чим більше кроленята будуть вживати молока кролиці, тим більше вони будуть набирати вагу і тим більший у них буде імунітет, тоді коли вони стануть дорослими кроликами.

Самка готова годувати кроленят аж до 6 -ти місяців, але кроленят краще відлучувати раніше. Вони вже в 4 – ох місячному віці готові до спаровування. Та й рентабельність бізнесу буде вищою.

Приклад кролеферми дома (фото з мережі)

Приклад кролеферми дома (фото з мережі)

Як обійти хвороби кроликів при промисловому розведенні?

Кролик , як і будь-яка жива істота , має свої хвороби. Основні хвороби у кролів дві:

Міксоматоз.

Вірусне захворювання, від якого у кролика з’являються пухлини і в підсумку кролик гине. Штучний вірус, який був розроблений у Франції для боротьби з кроликами в Австралії в 1950 -ті роки. Кролики в Австралію завезли англійці, які любили по полювати. Клімат Австралії виявився наскільки сприятливим для кроликів, що вони активно розплодилися і порушили баланс екосистеми. Міксоматоз переносять комарі і заражені кролики. (Комарі до речі не переносять запаху дизеля, але й для кроликів цей запах не сприятливий). Вірус міксоматоз у нас поширився, коли його тестували у Франції. Він наскільки ефективний, що цього не очікували навіть самі розробники, в результаті тестування Франція і сусідня Німеччина на кілька років залишилася без кроликів. Пізніше вірус поширився по всій Європі і далі.

ВГБК вірусна геморагічна хвороба кролів.

Перші спалахи цього вірусу помітили тільки в 1984 році в східному Китаї. Після чого вірус мігрував на південь Китаю, а у 1986 вірус був вже в Італії ну так і далі. Від ВГБК у кролика роздуває живіт. (Можна спробувати дати кролику препарати, що виводять гази).

Взимку кролики хворіють рідко, оскільки віруси погано переносять мінусові температури, а сам кролик при температурі, навіть – 25 може спокійно себе почувати, і навіть робити приплоди кроленят, які спокійно доживають до весни. Спека кролику більш небезпечна. У дикій природі кролики живуть у норах, де постійна прохолода.

Вилікувати хворого кролика складно, а часто вже не можливо. Були випробувані різні запатентовані способи, всі безрезультатно. На багато ефективніше випустити кролика на огороджену трав’яну галявину. Кролик сам підбирає собі цілющу травичку і в 90% випадків одужує. Але такий спосіб лікування дорогий. Потрібні великі витрати на огорожі площі галявини.

Проти вірусів продаються вакцини. (Є навіть комплексні вакцини – кожну вакцину потрібно колоти в різні терміни віку кролика.) Але статистика смертності щеплених і не щеплених кроликів однакова. (Робіть висновки). Набагато ефективніше вдається посилити імунну систему кролика завдяки тривалому вигодовуванню кролячим молоком.

Коли ви почали промислове розведення кроликів дотримуйтесь правила – відсаджувати кроленят від кролиці якомога пізніше, і вони будуть володіти сильним імунітетом.

Деякі технології розведення кроликів рекомендують відсаджувати кроленят у тримісячному віці, але кролиця здатна годувати кроленят більше чотирьох місяців. Таким способом можна домогтися 100%-ної виживаності кроликів. Інші хвороби кроликів не вбивають. Наприклад, коньюктевіт може з’явитися у кроликів при сильних протягах.

Промислове розведення кроликів це проста бізнес технологія.

Цих простих правил буде достатньо, щоб уникнути загибелі кроликів і не боятися займатися кролівництвом як бізнесом. І навіть якщо ви не до кінця проконтролюєте ці правила і допустите, деякі помилки – не біда. Бізнес з розведення кроликів ефективний у плані плодоносності. Не забувайте кролики – скороплідні, самка кролика носить всього 1 місяць вагітності, чого не робить жодна сільськогосподарська тварина. І якщо ви втратили поголів’я помилково, то за короткий термін ви можете відродити до 300 голів менше ніж за рік. Погодьтеся така реабілітація притаманна не кожному бізнесу.

А за попит продукції ви взагалі не переживайте. У Вас завжди будуть споживачі кролячого м’яса. В Інтернеті повно оголошень підприємств, які закуповують кроликів, як тушку, так і в живому вигляді.

Ресторани завжди зацікавлені в поставках кролячого м’яса. Ви подивіться різницю , в меню ціни на страви з кролика і страви з іншого м’яса. При тому, що закупівельні ціни за 1 кілограм м’яса кролика мало відрізняються в порівнянні з іншим м’ясом сільськогосподарських тварин.

Інтерес до кроликів у ресторанів очевидний – великий «зазор» доходів. Не забувайте і про ваших знайомих, які робитимуть постійні щомісячні замовлення.

Конкуренція на ринку промислового виробництва кролячого м’яса дуже низька. Ось в принципі і вся ідея бізнесу, який виробляє завжди затребуваний продукт і не вимагає профільних інвестицій. І пам’ятайте: якщо кролик за кожен місяць набирає вагу +1 кг. значить, ви робите все правильно. Дійте!


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Бізнес з розведення кроликів"

  1. Багато корисного, крім явної дезінформації про хвороби. Геморагічна хвороба не має сезонності. На днях почали хворіти мої кролі. Щеплені кролематки поки здорові, кілька невакцинованих прийшлось забити. Вчора ввечері згинула найсимпатичніша кролиця і залишила 8 десятиденних кроленят. От автора статті б сюда, хай би відгодовував то не писав би дурниць і не вводив в оману початківців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *