Бізнес на дровах: заготівля та реалізація деревного палива

Бізнес на дровах

У даний непростий час, у нашій країні спостерігається постійне зростання цін на паливо. Потреба у теплі взимку, та природне бажання економити на газі, призвели до «буму продажів» різноманітних котлів на дерево, твердопаливних котлів, піролізних котлів, тощо. На ситуацію вплинуло також прагнення середнього класу і багатих сімей до спорудження камінів як додаткового джерела тепла та предмета розкоші, що створює атмосферу затишку. Відродження популярності деревного палива, і швидкозростаючий обсяг продажів відповідного обладнання створили попит на дрова, який майже неможливо задовольнити. Тому, сам час поговорити про таку перспективну ідею для бізнесу, як заготівля та реалізація дров.

Перспективи бізнесу на продажі дров

Почнемо з того, що такий шалений попит за декілька років викликав підвищення вартості дров майже у три рази. Яка б не була вартість доставки дров у вашій місцевості – можна очікувати, що протягом наступних десяти років вартість деревного палива буде щорічно збільшуватися на 20-30%.

Заготівля дров на зимові місяці є трудомістким процесом, що вимагає багато витрат і сил. Тому, бажаючих придбати вже готові, просушені і розфасовані дрова дуже багато.

Зараз досить часто використовуються котли на твердому паливі, де в якості палива використовуються саме дрова. Крім того, дровами опалюються лазні і протоплюються каміни. Щоб не мати клопоту з дровами, багато хто бажає заготовляти їх завчасно.

Шалений стрибок попиту на дрова прогнозується вже найближчим часом, тим паче, після збільшення ціна на природній газ. Також збільшення попиту на твердопаливні котли – найкраще свідчить про перспективи такого бізнесу напрямку бізнесу.

Що потрібно знати для початку?

Дрова являють собою шматки деревини, які призначені для спалювання в каміні, печі, котлі або у багатті для отримання з них теплової енергії. Дрова довго зберігається, не псуються і не втрачають первинних властивостей.

Більшість дров мають форму поліна і виготовляються за досить простою технологією: стовбури дерев, товсті гілки розпилюються на відрізки довжиною 30 – 60 см, а потім розколюють в поздовжньому напрямку сокирою на більш дрібні частини площею не більше ста квадратних сантиметрів.

Вважається, що самими «гарячими» є дрова з берези, самими «холодними» – з осики. Березові дрова вважаються кращим паливом. При горінні сухі березові дрова виділяють на 20 – 25% більше тепла, ніж осикові і на 15 – 18% більше соснових дров. За своєю теплотворною здатністю березові дрова поступаються тільки дубовим. Березові дрова при горінні дають високе рівне полум’я, не іскряться.

Такий вид бізнесу має яскраво виражену сезонність. Основний дохід надходить в зимовий час і залежить від майбутнього похолодання. Слід врахувати, що дрова, заготовлені навесні, висушені влітку виділяють більше тепла і, відповідно, користуються більшою популярністю. Крім того, деревина твердих порід дає більше тепла і горить довше.

Маркетингові дослідження показують високий попит на продукцію, тому рентабельність бізнесу висока. Найчастіше окупність відбувається за 1-1.5 років.

Перш ніж почати роботу, ви повинні вирішити, який саме вид діяльності вас більше влаштовує – оптовий продаж у роздрібну торгівлю, або безпосередньо роздрібний продаж дров. Для цього потрібно врахувати, що дрова застосовуються для різних цілей:

  • Для камінів. Споживачами є приватні домовласники. Їм потрібні рівні колоті дрова. Така продукція вартує найдорожче.
  • Для опалювальних котлів. Покупцями є фізичні особи. Дрова використовуються для обігріву житла. Вони повинні бути певної довжини. Якість не має великого значення. Ціни на порядок нижчі в порівнянні з першою групою.
  • Для підприємств або ТЕЦ, де використовуються великі печі. Споживачами є юридичні особи, які більш лояльно ставляться до підприємств, а не до приватних підприємців. Найчастіше з юридичними особами укладаються договори на великі обсяги поставок.

Потім необхідно зупинитися на типі дров, які ви будете заготовляти та продавати. Є три категорії дров:

  • Обрізки, тріска для розтоплення;
  • Неколоті поліна, розміром за бажанням покупця;
  • Колоті дрова стандартного розміру.

Наступний крок – знайти джерело поставки. Краще мати навіть кілька джерел. Пізніше, коли ваш бізнес почне розвиватися і рости, Ви, можливо, захочете продавати кілька різних типів дров. Давайте розглянемо типи деревного палива, щоб Ви змогли вивчити можливості постачальників і їх ціни.

Готові для транспортування колоті дрова

Готові для транспортування колоті дрова

Обрізки, тріски для розпалювання.

Краще джерело постачання цього виду дров – пилорами або лісопилки. Переваги обрізків в тому, що це – чисте паливо, горить легко і швидко, виділяє багато тепла. Будучи розфасованим у мішки, воно є ідеальним паливом. Доки ви не можете забезпечити поставки різних видів товару, слід зупинитись на реалізації дров у вигляді обрізків, постійно збільшуючи їх кількість.

Якщо ви живете в обласному центрі, проведіть декілька поїздок в малі міста в лісових районах вашої області. Трохи ініціативи з вашого боку – і ви неодмінно знайдете декілька маленьких, працюючих пилорам.

Що необхідно зробити – це придбати вантажівку, навантажену обрізками, відвезти їх додому і розфасувати в мішки. Маючи таке джерело поставки, ви зможете задовольнити частину місцевого попиту.

Радимо залишатися в межах можливостей поставки і обсягу попиту, а далі концентруватися на продажах і розвитку ринку. Якщо обсяг продаж зростає, продаж обрізків і трісок безумовно заслуговує на увагу.

Іншими джерелами поставок обрізків можуть бути:

  • Місцеві склади лісоматеріалів;
  • Деревообробні підприємства;
  • Підприємства, що виготовляють меблі, тощо.

У багатьох випадках ви зможете запропонувати приїздити до них раз на тиждень, і чистити робочі місця, вивозячи обрізки деревини. Можливо, вони віддадуть матеріал безкоштовно. Можна навіть заплатити. Єдиний недолік – в тому, що ви самі повинні сортувати деревину і різати її за розміром, що буде прийнятним для мішків. Користуючись електро або бензопилою, на вантажівку обрізків ви витратите не більше двох годин.

Неколоті поліна

У багатьох покупців є ланцюгові пили, але немає часу, щоб відправитися в ліс і набрати дров. Тому відмінною ідеєю, яка ж до того не вимагає великих затрат – буде постачання клієнтам цілих полін, які вони зможуть самостійно колоти на дрова.

Цілі, неколоті поліна можна дістати в лісництвах, однак, для цього знадобиться отримати спеціальний дозвіл. Крім цього знадобиться обладнання для рубки лісу.

При тісній співпраці з найближчими лісопилками, можна домовитися з ними про покупку за невисоку вартість колод, вибракуваних з певних причин. Зв’яжіться з пилорамою, яка розташовується недалеко від того місця, де ви хочете займатись такою діяльністю. Домовтесь про доставку до вашого складу колод, з вибракуваної деревини.

Якщо у вас є транспортний засіб і джерело електроенергії, ви можете зв’язатися з лісництвом для отримання дозволу на рубку лісу у лісових масивах, що перебувають під їх охороною. Ви вирушаєте в ліс, розпилювали повалені дерева на двометрові колоди, завантажуєте їх у вашу машину і буксируєте до свого дров’яного складу.

Не забудьте про фірми, що займаються дорожнім будівництвом і комерційним будівництвом житлових будинків. Почавши цей бізнес, ви знайдете фактично необмежені джерела поставки, або обмежені лише вашою власною ініціативою щодо вступу в контакт з постачальниками.

Цілі, неколоті поліна та колоті дрова - варіанти для реалізації

Цілі, неколоті поліна та колоті дрова – варіанти для реалізації

Колоті дрова стандартного розміру

Щоб організувати продаж колотих дров, знадобиться спеціальне приміщення, куди доставлятимуться цілі поліна. Постачальників неколотих цілих колод ви можете знайти за таким же принципом, як і в попередньому пункті.

Далі за допомогою обладнання – спеціального верстата або бензопили, колоду перепилюють на шматки полін необхідної довжини (від 15 до 35 см). Також, часто самі клієнти, можуть вказувати потрібну довжину поліна. Потім поліна розколюються на декілька частин з використанням сокири або колуна. Діаметр розколотих частин – 4-12 см.

Після колки дров, вони проходять сортування і відбраковування. Наявність бруду, грибка або цвілі на дровах не допускається. Дрова з корою повинні мати трикутну форму. В наявності повинні бути заготовки різних розмірів довжиною від 20 сантиметрів до одного метра.

Готові дрова зберігаються на складі до продажу.

Приміщення та обладнання для бізнесу на дровах

Обов’язково потрібен склад. Для цього необхідно орендувати просторе приміщення, бажано з мінімальною вологістю. Біля складу буде незайвою ділянка, де будете складати колоди. Ділянка бажано щоб було розмірами приблизно півгектара на гектар – в передмістях міста. Перше, що потрібно зробити – поставити паркан навколо ділянки і поставити невелику будову, що служитиме Вам офісом.

Для розпилювання дров з великих полін потрібне спеціальне обладнання. Мінімальний набір – декілька бензопил, ножівки, сокири, мотузки.

Важливим моментом є придбання автомобіля. Рекомендується відразу придбати вантажну машину великої місткості.

Зверніть увагу! Для того, щоб легально продавати дрова, знадобиться зареєструвати бізнес. Якщо ви плануєте працювати з великими фірмами, то вони воліють співпрацювати з юридичними особами, бажано платниками ПДВ. Якщо ви плануєте продавати дрова дрібними партіями, а також населенню, то тут цілком буде достатньо вести свій бізнес, як фізична особа-підприємець, на спрощеній системі оподаткування.

Пошук робочих

Самостійно вам не впоратися з розпилюванням та іншими роботами. Потрібні помічники, лісоруби. Це можуть бути місцеві жителі, наприклад, молодь.

Двоє людей з ланцюговими пилами розпиляють два корда дров за годину. Дві людини будуть працювати з потужним колуном. Така ж кількість людей будуть укладати деревину на піддони або доставляти в склад. Для продажу готових дров потрібне буде завантаження на фури. Це також виконують різноробочі.

Способи реклами

Природно, ефективна реклама позитивно впливає на попит продукції. Як показують статистичні та маркетингові дослідження, займають пошуком постачальника дров самостійно лише 20 відсотків потенційних покупців, ще біля 30 відсотків, з настанням першого похолодання, куплять дрова у першого ліпшого постачальника, ну а решта 50% купують дрова, скориставшись рекламними пропозиціями. Тому, щоб знайти клієнтів, необхідно провести ефективну рекламу кампанію. Ви можете провести такі найпростіші дії:

  • Дати оголошення у газети;
  • Виставити оголошення на тематичних інтернет ресурсах;
  • Розмістити зовнішню рекламу на власній вантажівці;
  • Розмістити банери у заміських селищах.
  • Роздавати візитки.

Підсумок

Якщо Ви все таки вирішили організувати свій бізнес на заготівлі та реалізації дров, скориставшись нашими рекомендаціями, ви у перспективі зможете отримаєте досить пристойний прибуток, а з часом, вам навіть не доведеться самостійно займатися фізичною працею, а лише концентрувати свої зусилля на пошуках напрямків по розширенню свого бізнесу.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *