Бізнес на дронах – як заробляти за допомогою безпілотних літальних апаратів

Бізнес на дронах – як можна заробляти за допомогою безпілотних літальних апаратівСпоживчий попит на безпілотні літальні апарати віднедавна просто зашкалює. Ще зовсім не так давно, дрони, відомі як безпілотні літальні системи, квадрокоптери, мультикоптери, були виключною прерогативою військових, які використовували їх для підриву ворожих цілей, топографічної аерофотознімки території та нанесення на карту дислокації противника. Сьогодні використання безпілотних літальних апаратів поширилося і на інші аспекти повсякденного життя. Хоча це досі дуже регульована сфера, споживчий ринок з великим ентузіазмом зустрів безпілотні літальні апарати, а рівень їх продаж значно зріс. Насправді дрони стали одним з найбільш бажаних і найбільш продаючих презентів на різні свята – адже не лише діти, але й дорослі, хочуть отримати це багатообіцяюче чудо техніки у подарунок. Зростаючий попит на безпілотники робить їх продаж і комерційне використання вигідним бізнесом. Коротше кажучи, з’явилась хороша можливість заробляти гроші на безпілотних літальних апаратах, навіть на рівні малого бізнесу. Пропонуємо ознайомитись із декількома способами, як можна заробляти гроші на дронах вже зараз.

Перспективи бізнесу на дронах

Для тих, хто ще не знайомий з цим терміном – дрони не що інше, як маленькі безпілотні літаючі апарати з декількома гвинтами, які працюють на дистанційному управлінні. Їх ще називають мультикоптери, квадрокоптери, БПЛА.

Вже сьогодні ми можемо спостерігати самий початок ери безпілотних літальних апаратів для побутового та комерційного використання. Ще зовсім недавно Google і Facebook офіційно оголосили про стратегічне інвестування в проекти, які спеціалізуються на виробництві дронів, які працюють на сонячних батареях, та які будуть в змозі триматися в повітрі та безперервно працювати протягом місяця. Канал CNN повідомив, що Facebook нещодавно придбала компанію-виробника дронів – Ascenta (Великобританія), в той час як Google зробив великі інвестиції в Titan Aerospace (США), який у 2013 році подарував їм прототип безпілотника Solara. З іншого боку, Amazon.com успішно тестує свою систему доставки посилок дронами. Якщо тестування пройде вдало то клієнти інтернет-магазину зможуть отримати оплачене замовлення вже через 30 хвилин.

Вже сьогодні ми можемо спостерігати самий початок ери безпілотних літальних апаратів для побутового та комерційного використання.

Вже сьогодні ми можемо спостерігати самий початок ери безпілотних літальних апаратів для побутового та комерційного використання.

На думку деяких експертів, до сих пір ніхто точно не знає, як буде здійснюватися впровадження цих технологій, тому що потрібно ввести багато правил в глобальному, міжнародному масштабі. Проте, перші кроки на шляху масштабного використання дронів вже зроблені, а значить, цей бізнес має великі, багатообіцяючі перспективи.

Бізнес на створенні та виробництві безпілотних літальних апаратів

Хоча бізнес по виробництву безпілотних літальних апаратів для військового та цивільного використання вимагає досить значних інвестицій, промислове виробництво дронів все ще перебуває у зародковому стані, тому можна спробувати зайняти цю вигідну нішу на ринку.

Якщо ви винахідник, можете розробити нову бізнес ідею та створити оригінальний прототип безпілотника з орієнтацією на конкретного користувача. Також можна почати працювати субпідрядником у виробників безпілотних літальних апаратів. Якщо ж ви хочете створити бізнес, можете модифікувати та виготовляти спеціальні дрони, налаштовані для конкретного застосування – наприклад, безпілотники для потреб роздрібної торгівлі, які зможуть доставляти певні види продуктів для клієнтів.

В даний час лідером серед виробників безпілотних літальних апаратів є китайська компанія DJI Technology Co, чиї безпілотні моделі продаються в роздріб на Amazon.com за ціною від $ 500 до $ 1250 і більше. Навіть фірма GoPro, відеокамери якої зазвичай використовуються у безпілотних літальних апаратах, планує випустити своїх власних дронів у 2016 році.

Бізнес на продажі дронів

За даними американської Асоціації споживчої електроніки в 2015 році близько 700 тисяч споживачів в США хотіли придбати безпілотні літальні апарати в якості подарунка. Тільки американський ринок продаж дронів в 2015 році склав $ 105 мільйонів доходу, що на 52% вище, в порівнянні з 2014 роком. То чому б не зайняти нішу продаж дронів в Україні?

Ви можете почати продажі через інтернет магазин, а в подальшому можна відкрити магазин з продажу дронів в багатолюдному районі вашого міста.

Сервісний центр з ремонту та обслуговування безпілотників

Як і у будь-якої високоточної техніки, у дронів можуть бути збої та поломки, наприклад, після удару об дерево або інші об’єкти. Ви можете відкрити майстерню по ремонту безпілотних літальних апаратів.

Переконайтеся, що у вас є необхідна техніка, доступ до запчастин і програмного забезпечення для безпілотних апаратів. Складіть перелік моделей безпілотних літальних апаратів, які зможете відремонтувати, встановіть терміни виконання робіт, плату за послуги, перерахуйте що буде включено у вартість робіт. Найміть майстрів, або самі навчіться ремонтувати таку техніку – від клієнтів не буде відбою.

Ви можете відкрити майстерню по ремонту безпілотних літальних апаратів

Ви можете відкрити майстерню по ремонту безпілотних літальних апаратів

Бізнес на продажі аксесуарів для безпілотних апаратів

Оскільки попит на дрони постійно збільшується, буде рости і потреба в аксесуарах, необхідних для використання безпілотних літальних апаратів і управління ними. Ось неповний перелік аксесуарів для безпілотних літальних апаратів, якими можна буде вигідно торгувати:

  • Додаткові пропелери;
  • Додаткові акумулятори;
  • Футляр для перенесення дрона;
  • Світлодіодні ліхтарі для дронів;
  • Пульти дистанційного керування, тощо.

Заробіток на відео, знятого за допомогою дронів

Ви можете заробляти гроші, створюючи відео за допомогою безпілотника. Є цілий ряд моделей, які оснащені відеокамерами. Хоча деякі з цих дронів коштують навіть менше $ 100, для створення дійсно якісного відео вам потрібно вкладати гроші в моделі з відмінною камерою. Відзнятий відеоматеріал ви можете або продавати зацікавленим клієнтам, таким як місцевим телеканалам, комерційним замовникам, або просто викладати на Youtube та заробляти на рекламі з нього.

Ось перелік відео, яке в даний час викладається на Youtube та користується популярністю:

  • Дивовижні і цікаві речі, зняті за допомогою безпілотних літальних апаратів;
  • Сюжети, зняті дронами під час ваших подорожей;
  • Цікаві сюжети – різні фокуси з використанням безпілотників;
  • Випробування безпілотних літальних апаратів;
  • Гонки безпілотних апаратів, аварії дронів і так далі.

Продаж фотографій, зроблених дронами

Ви можете заробляти гроші також на продажі фотографій, зроблених безпілотними літальними апаратами. Є дуже багато безпілотників, оснащених хорошими камерами, що дозволяють робити знімки високої якості. Дрон фотографії пройшли великий шлях розвитку і стали настільки популярні, що навіть National Geographic спонсорував конкурс фотографії, на якому були представлені різні категорії знімків, такі як природа, міські пейзажі і селфі, виконані з висоти пташиного польоту.

Різноманітні відео та фото, які зроблені з допомогою дронів - користуються шаленою популярністю та збирають шаленну кількість переглядів

Різноманітні відео та фото, які зроблені з допомогою дронів – користуються шаленою популярністю та збирають шаленну кількість переглядів

Дрони у весільній індустрії

Продовжуючи тему заробітку на відео та фото з дронів, відразу постає слушне запитання – чому би не використовувати такі апарати для зйомок урочистих подій? Правда така, що у весільний індустрії дрони почали використовувати зовсім недавно і тим не менше, вже існує не мало фірм, які пропонують клієнтам зйомку подій на камеру з висоти і з цікавих ракурсів, зроблених дронами. Якщо ви власник весільного бізнесу, або надаєте послуги зйомки урочистих подій, то чому би не спробувати надавати додаткову послугу, а саме зйомка урочистих подій за допомогою дронів?

Бізнес на прокаті та аренді дронів

Ще один спосіб заробити гроші – створити фірму, де кожен бажаючий зможе взяти безпілотник в оренду, або укласти з вами договір про виконання певних завдань і проектів з використанням дронів. Дрони можуть бути корисні, наприклад, в будівельних проектах, для контролю за часом виконання графіка робіт і перевірки, скільки бруду та відходів будматеріалів було вивезено з будівельного майданчика, тощо.

Доставка вантажів безпілотником

Одним з кращих комерційних застосувань безпілотних літальних апаратів є доставка продукції. Amazon.com вже давно оголосила про плани використовувати безпілотні літальні апарати для доставки пакетів з покупками в рамках програми Amazon Prime Air. Domino’s Pizza in United Kingdom випустила відео тестування доставки піци за допомогою спеціально створених дронів. У той час як Федеральне авіаційне управління США не схвалила використання безпілотних літальних апаратів для доставки, великі підприємства, такі як Amazon, розгорнули велику компанію в пресі, для отримання дозволу в цьому питанні.

Але існують і невеликі підприємства, які тестують використання безпілотних літальних апаратів для доставки продуктів. Візьмемо, наприклад хімчистку Manayunk Cleaners в Філадельфії, штат Пенсільванія. Його власник, ентузіаст-любитель, використовує свій безпілотник, щоб доставляти чисті сорочки з хімчистки. Відео роботи настільки оригінальної кур’єрської служби викликало великий інтерес, і значно підвищив приплив клієнтів.

Одне з кращих комерційних застосувань безпілотних літальних апаратів є доставка продукції.

Одним з кращих комерційних застосувань безпілотних літальних апаратів є доставка продукції.

Використання дронів у сільському господарстві

За оцінками експертів, одна з галузей економіки, де в найближчі кілька років будуть використовувати безпілотні літаки, є сільське господарство. Вже зараз, закордоном існують компанії, що надають послуги моніторингу ріллі, земель сільськогосподарського призначення і виконують зйомку з використанням інфрачервоних камер. Все це робиться для того, щоб оцінити температуру в різних місцях поверхні та приймати більш обґрунтовані рішення, які райони краще підходять для тих чи інших рослин.

Інше використання дронів у бізнесі

Комерційне використання безпілотників сьогодні, здається, не має меж. Можна використовувати дрони для контролю міського руху, аналізувати, наприклад, стан дорожньої інфраструктури, дорожніх знаків або дорожнього освітлення. У картографії дрони швидко і ефективно зможуть допомогти в створенні фотографій високої роздільної здатності природного ландшафту та рослинного покриву.

Дрон також є відмінним інструментом для захисту навколишнього середовища. Вони використовуються для моніторингу міграційних маршрутів тварин, відстеження фактів браконьєрства, несанкціонованих звалищ і так далі.

Підсумовуючи сказане, одне беззаперечно – бізнес з використанням безпілотних літальних апаратів в різних сферах життя та промисловості у нашій країні лише зароджується, а щорічне збільшення продажів показує, що нова бізнес ідея має дуже великі перспективи, головне вчасно зайняти цю, поки що незаповнену, нішу.

Якщо ви цікавитеся сучасними технологіями і непогано розбираєтеся в них, бізнес по використанню дронів якраз для вас. Так що тримайте ваші очі відкритими для нових можливостей і постарайтеся знайти свою дохідну нішу на величезному і перспективному ринку, пов’язаному з продажем та використанням дронів.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *