Бізнес ідея – відкриття центру оперативної поліграфії

Відкриття центру оперативної поліграфіїСучасний бізнес вже неможливо уявити без реклами, а саму рекламу – без друкованої продукції. Причому все більшою популярністю користуються послуги оперативної поліграфії, тобто де замовлення виконуються максимально швидко. Це і робить привабливою ідею відкрити власний салон або центр оперативної поліграфії.

Оперативна поліграфія забезпечує виготовлення друкованої продукції будь-якої складності за декілька годин. А якщо буде потрібно, то і в присутності самого замовника. Це можливо завдяки використанню в процесі цифрового обладнання. Саме воно дозволяє здійснювати друк оперативно, якісно, практично на будь-якому матеріалі, як найбільшими, так і самими малими тиражами. Ви зможете виконати замовлення клієнта навіть в одиничному екземплярі. Цифрова поліграфія застосовується не тільки для виготовлення звичних друкованих матеріалів (візиток, рекламних буклетів, каталогів, плакатів, листівок, тощо ), але й для нанесення написів і будь-якого виду зображень на текстиль, пластик, і навіть на пелюстки квітів.

З чого почати такий бізнес:

Для цього бізнесу дуже важливо вже на етапі підготовки визначитися, хто буде вашим цільовим клієнтом. Переважно потрібно орієнтуватися або на корпоративних клієнтів, які здійснюють постійні замовлення, або зайняти нішу ексклюзивних для вашого міста (регіону) послуг.

У першому випадку буде необхідно ще до початку виробництва укласти як мінімум 3 -4 договорів про наміри з великими виробниками товарів чи постачальниками послуг або з рекламними агентствами. Бажано також відкрити свій власний сайт.

У другому випадку дуже важлива наявність у вас креативного мислення і по-справжньому оригінальної ідеї використання переваг оперативної поліграфії. Необхідно буде стати також активним учасником соціальних мереж.

Для відкриття центру оперативної поліграфії буде потрібен певний початковий капітал, розмір якого залежить від переліку та вартості закуповуваного устаткування і може скласти від $ 1500 – до $ 5000. Наприклад, у вартість $ 5000 крім кольорового лазерного принтера, кольорового струменевого принтера, різака, ламінатора і сканера буде входити:

  • Струменевий принтер для друку сублімації, тобто друку на тканині, пластику, посуді тощо.
  • Термопресс.
  • Прес-ламінатор, який послужить для спайки лицьового і оборотного листів пластику і ламінування їх тонкою плівкою.

Також щомісячні  витрати, які  будуть складатися з оренди приміщення, вартості персоналу і витратних матеріалів (папір, чорнило, тонер, плівка тощо).

Оренда приміщення в 30 квадратних метрів може обійтися в $ 1000. Воно повинно мати добру вентиляцію. Бажано поділити його на складську і робочу зони, а також місце для прийому замовлень.

Витрати на персонал складуть приблизно $ 1500 з розрахунку того, що Вам знадобляться менеджер, робітник і дизайнер. Ви можете заощадити ці гроші, якщо візьмете на себе всі зазначені вище функції. Але якщо хочете успішно розвиватися і окупити вкладення швидше, найміть професіоналів.

Величина статей «витратні матеріали» і «доходи» залежатиме від типу, кількості та тиражу замовлень, а також від вашої цінової політики.

Хоча конкуренція в даній сфері висока, правильно обрана цільова аудиторія, виконання замовлень якісно і в строк, а також індивідуальний підхід до кожного клієнта дозволять окупити вкладення вже в перші 6-9 місяців роботи вашого центру.

Поліграфія, що оперативно вирішує проблеми клієнта і втілює в життя його ідеї, може стати успішним бізнесом саме для вас.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *