3D принтер – як заробляти на об’ємному друці

3D принтер – як заробляти на об’ємному друціБагато хто мріє започаткувати свій власний бізнес, але далеко не всі це роблять. Одна з причин, за якими сотні бажаючих так і не наважуються зробити перший крок у підприємництво – відсутність бізнес ідеї. Однак можливостей безліч, потрібно лише вміти шукати. Одна з таких інноваційних бізнес ідей – заробіток за допомогою 3D принтера. Ми впевнені, що 3D принтер – це інновація, яка вже у найближчому майбутньому зможе відкрити великі можливості як у виробництві, так і у приватному побуті. Адже це надзвичайно зручно, оскільки в будь-який момент, кожна людина зможе виготовити об’ємний предмет маючи віртуальний 3D об’єкт та 3D принтер. У цій статті піде мова про інноваційний бізнес – заробіток на 3D друці. Ми поговоримо про те, що таке 3D принтер, принцип його дії, і як можна заробляти за допомогою 3D принтера на об’ємному друці.

Що таке 3D друк та 3D принтер

3D друк – це створення об’ємного предмету за допомогою спеціального принтера на основі заздалегідь заготовленої цифрової комп’ютерної 3D моделі.

На комп’ютері модель створюється спеціальною програмою. Для її фізичного створення необхідний спеціальний 3D-принтер.

3D принтер – спеціальний пристрій, що друкує предмети. Це відбувається завдяки пошаровому нарощуванню заданої тривимірної форми з пластику (різних кольорів), воску і навіть металу. Він може створювати моделі будь-якої спрямованості – від сувенірних виробів до архітектурних та інших моделей.

Спочатку 3D-принтери називали фабберами, і вони призначалися виключно для наукових та інженерних робіт. Сам процес виготовлення називався прототипуванням. За словами експерта, сучасний прогрес дозволив цій технології розвинутися до масового споживання. Та й самі деталі, виготовлені на 3D-принтерах, останнім часом істотно покращилися.

Відома історія з мережевою компанією Defense Distributed, яка запропонувала будь-якому охочому 3D-креслення, за допомогою яких на 3D принтері можна було виготовити пластиковий пістолет. Причому такий, який може стріляти низькошвидкісними кулями. У США відразу ж усвідомили потенційну загрозу цієї розробки і наполягли на видалення контенту з сайту Defense Distributed.

Іншими словами, сучасні 3D-принтери здатні виготовити практично все, що описано файлами форматів .stl, .obj та іншими, відповідно бізнес-ідея виготовлення речей на 3Д-принтері може перетинатися з самими різними галузями.

Існує декілька технологій, які використовуються в роботі 3Д принтера, які відрізняються принципами формування тривимірного виробу. Основні з них, це:

  • Лазерна стереолітографія. При цій технології модель виготовляється з рідкого фотополімеру, який твердне під впливом лазера. Для формування моделі після висихання кожного шару фігурку знову занурюють у полімер і знову висушують лазером.
  • Селективне лазерне спікання (SLS або DMLS). Фігурки виготовляються з порошкового металу або пластику. Порошок наноситься на спеціальну платформу і плавиться під впливом лазера. За кожним новим шаром платформа опускається рівно на його товщину. Процес відбувається в спеціальній камері при відсутності кисню, яка має всередині температуру трохи нижче температури плавлення.
  • Електронно-променева плавка. Проводиться за технологією, аналогічною попередньої. Тільки матеріал плавиться не лазером, а електронним променем. При цьому в камері підтримується вакуум.
  • Наплавлення. Нитка розплавленого пластику, воску або металу через екструзійну головку наноситься пошарово. Перед кожним шаром платформа опускається строго на його товщину.
  • Ламінування (LOM). Модель створюється шляхом послідовного склеювання тонких плівок шарів матеріалу, які вирізаються спеціальним інструментом. Склеювання проходить під тиском або шляхом нагрівання.
3D друк - це створення об'ємного предмету за допомогою спеціального принтера на основі заздалегідь заготовленої цифрової комп'ютерної 3D моделі

3D друк – це створення об’ємного предмету за допомогою спеціального принтера на основі заздалегідь заготовленої цифрової комп’ютерної 3D моделі

Сфери застосування 3D принтерів та перспективи бізнесу

За твердженнями фахівців, щороку ринок 3D друку зростає на 23%. Причиною тому стало закінчення терміну патентів на цілий ряд 3D-технологій у 2014 році. Тому фахівці прогнозують зростання ринку до 2020 року до об’ємів у 8,4 млрд. дол. Якщо встигнути влитися в цю хвилю, можна побудувати власний успішний бізнес на 3D друці і в Україні.

Щоб зрозуміти масштабність бізнесу з виготовлення 3D-моделей, розглянемо сфери застосування і таких приладів, і що можна друкувати на 3D принтерах. Це можуть бути:

  • Іменні сувеніри – точні копії людей, тварин та інше;
  • Складні дизайнерські речі – предмети інтер’єру, елементи одягу, різноманітні брелки, прикраси та інше, аж до самих витіюватих форм і візерунків;
  • Моделі дач, будинків, котеджів як вже готових, так і ще таких, що знаходяться у стадії проектування;
  • Моделі автомобілів, мотоциклів, яхт та іншого транспорту;
  • Фігурки знаменитих людей (політиків, спортсменів, артистів, різних діячів);
  • Точні мініатюрні копії архітектурних пам’яток;
  • Форми для кулінарії, миловаріння та інших рукодільних речей;
  • Наочні навчальні посібники (механічні частини машин, частини тіла, моделі ДНК та інше);
  • Різні протези та інші ортопедичні вироби.

І це тільки очевидні сфери застосування 3Д-друку. У процесі роботи і спілкування з клієнтами можна знайти й інші затребувані області.

Можна підписувати надруковані вироби під замовлення. Коштувати вони будуть дорожче, ніж звичайні. Але такі дрібнички все одно непогано купують. Причина проста – через їх ексклюзивність. Так що тут немає місця банальностям.

Не кажучи вже про те, що цей бізнес дозволяє заробити на навчанні персоналу. Через зростання популярності такого друку зростає потреба у відповідному кваліфікованому персоналі: операторах на принтер, фахівцях по роботі з відповідним програмним забезпеченням, тощо.

Тим часом, на заході 3D принтери вже використовують значно ширше, наприклад, в стоматології або в будівництві. У першому випадку мова йде про селективне лазерне спікання, за допомогою якого можна виготовляти зубні імплантати. Особливо це актуально для невеликих міст, де стоматологічні клініки не мають свого обладнання. Також італійські хірурги використовують непрофесійні 3Д  принтери для друку копій переломів своїх пацієнтів, що дозволяє значно підвищити ефективність хірургічного втручання за рахунок детального вивчення травми. В другому випадку замовниками є девелопери, яким потрібно знайти інвесторів. Такі моделі є чудовим рекламним матеріалом.

Ще один приклад: юний американець, Грант Габріельсон, почав свій бізнес з продажу унікальних формочок для гарячого шоколаду. Вісімнадцятирічний винахідник насправді не придумав нічого нового: він просто друкує персоналізовані формочки декількох видів, на робочій стороні яких може бути нанесено текст довжиною до сорока символів.

У результаті кожен, хто купить формочки, зможе в домашніх умовах робити шоколадки у формі сердечок, ромбів, трикутників і овалів з оригінальним карбуванням у вигляді вітального напису або емблеми.

Для старту своєї справи Гранту знадобилася котушка PLA пластика, харчовий віск, 100 доларів первісних інвестицій і настільний 3D принтер.

І повірте, на цьому можливості 3D принтера не закінчуються, а ця галузь все більше розвивається і тут ще немає такої конкуренції та не так багато ідей для застосування принтера. Тому є куди розвиватися і вносити свої ідеї заробітку за допомогою 3D принтера.

За допомогою 3D принтерів можна друкувати різноманітні речі - починаючи від нескладних фігурок, закінчуючи складними деталями агрегатів

За допомогою 3D принтерів можна друкувати різноманітні речі – починаючи від нескладних фігурок, закінчуючи складними деталями агрегатів

3D принтери в даний момент успішно конкурують з класичними технологіями виготовлення. По зіставленню зі створенням досконалого циклу 3D принтери істотно дешевші і швидші. Крім цього, вони елементарні в експлуатації, і для того щоб виконати друк на 3D принтері, досить бути хорошим користувачем комп’ютера.

Слід відзначити, що ще 5 років тому схожа техніка була доступна лише великим фірмам. Але вже зараз вартість 3D принтера стає легкодоступною для малого бізнесу. Саме тому запровадження 3D принтерів зараз дає можливість стати Вашою перевагою на наступний день.

Як розпочати бізнес на 3D друці

Отже, ви вирішили фундаментом свого бізнесу зробити 3D принтер. Скориставшись досвідом успішних підприємців в області тривимірного друку, дозволимо собі дати вам деякі корисні поради. Вони допоможуть швидко і успішно стартувати у 3D бізнесі.

Пропонуємо покроковий план роботи з відкриття студії 3D друку.

Складаємо бізнес-план (грамотне планування – запорука успіху в будь-якому бізнесі)

Для того, щоб використовувати 3Д друк як бізнес, необхідно ретельно продумати всі деталі, починаючи з придбання самого принтера і витрат на матеріали, та закінчуючи визначенням цільової аудиторії та стратегії збуту товару. Для ефективних розрахунків краще використовувати класичну модель бізнес-плану: прорахувати витрати на покупку устаткування і його експлуатацію, проаналізувати ринок збуту та планований прибуток, а в підсумку відняти від прибутку необхідні щомісячні витрати. В результаті вийде цифра чистого заробітку, яка дозволить визначити, наскільки цей бізнес цікавий.

Реєструємо свій бізнес

Тут все просто – вибираючи між ФОП та ПП, слід відштовхуватися від масштабів та особливостей свого бізнесу. Якщо ви лише новачок у бізнесі, краще зареєструватись як фізична особа-підприємець. У цьому випадку процедури реєстрації, ліквідації та здачі звітності будуть простішими. Та й з податками ситуація більш приємна.

Вибираємо і купуємо 3D принтер

Тривимірний друк – технологія не з дешевих. І в першу чергу доведеться витратитися на хороше обладнання. Багато починаючих підприємців відразу намагаються заощадити на ньому. І це велика помилка, яка призведе до втрати клієнтів та малої затребуваності продукції. Приміром, купивши недорогий принтер, Ви зможете друкувати на ньому вироби тільки одного кольору. Ця техніка призначена більше для домашнього користування і прибутковий бізнес на ній не побудуєш.

Вибір принтерів для тривимірного друку на ринку досить великий. До того ж, існує з десяток технологій друку з різних матеріалів. Починати треба з вибору технології, адже до кожної з них є свій принтер. Щоб радувати своїх покупців оригінальними 3D сувенірами, достатньо буде друкувального пристрою середньої якості.

Крім того, Вам буде потрібно купити 3D сканер, для швидкого створення різноманітних моделей для замовників.

Вибір принтерів для тривимірного друку на ринку досить великий. До того ж, існує з десяток технологій друку з різних матеріалів.

Вибір принтерів для тривимірного друку на ринку досить великий. До того ж, існує з десяток технологій друку з різних матеріалів.

Закуповуємо витратні матеріали і додаткове обладнання

До принтера відразу закуповуємо відповідний витратний матеріал. Деякі дилери дають його в подарунок разом з покупкою принтера. Але це так, для проби. Для початку роботи студії знадобиться від 8 до 10 кг пластику. Також не обійтися без комп’ютера.

Освоюємо технологію тривимірного друку

Тут потрібно, в першу чергу, самому освоїти технологію 3Д друку. Зробити це можливо за допомогою Інтернету, тим більше, зараз інформації достатньо, при чому подається вона у різній доступній формі (різноманітні текстові інструкції, відео уроки, відео інструкції, тощо). Проблем з цим бути не повинно.

Підбираємо персонал (при необхідності)

Для тривимірного друку потрібні віртуальні 3D моделі. Їх можна періодично замовляти у дизайнерів віддалено. Якщо необхідно, то слід знайти дизайнера, який вміє створювати такі 3Д моделі. Для початку можна також скористатися послугами віддаленого дизайнера.

Визначаємось з офісом

Тут також все просто – або працюємо з дому, або, якщо є змога та потреба, орендуємо і облаштовуємо приміщення під офіс.

Створюємо сайт

Потрібно досить зважено підійти до питання власного сайту, адже основна маса клієнтів буде приходити саме з мережі інтернет. Сайт повинен бути якісним, та максимально інформативним для клієнтів. На ньому повинна бути форма замовлення 3D друку, а також вже готові 3D моделі, на прикладі яких клієнт замовляє свою. Також бажано передбачити простенький конструктор 3Д моделей, де кожен клієнт зміг би самостійно спроектувати необхідну річ.

Організовуємо рекламну кампанію

Бюджет рекламної кампанії буде залежати від масштабів. На початкових етапах, цілком достатньо буде замовлення рекламної кампанії у Інтернеті за допомогою Google AdWords та Яндекс Директ.

Не скупіться на контекстну рекламу та розкрутку сайту – і ваш прибуток зросте в кілька разів. Виділіть 100$ щомісяця на рекламу, і з часом ці витрати окупляться. Або ж паралельно зі студією в конкретному місті можна відкрити інтернет-магазин 3D товарів.

Формуємо клієнтську базу

Рівень заробітку від створення тривимірних об’єктів знаходиться в залежності від потоку клієнтів. Якщо ви вирішите зайнятися 3D друком, перших клієнтів слід шукати серед дрібних бізнесменів. Наприклад, можна запропонувати 3D друк організаціям, які займаються проведення різноманітних заходів, для виготовлення іменної сувенірної продукції, тощо.

Сувенірна продукція, виготовлена за допомогою технології об'ємного друку

Сувенірна продукція, виготовлена за допомогою технології об’ємного друку

Окупність

Якщо хто-небудь і сумнівається в тому, чи варто пробувати заробити на 3D друці, то після нескладних розрахунків будь-які сумніви повинні розвіятися.

Фахівці стверджують, що собівартість прототипування і 3Д друку дуже низька та не перевищує двадцяти центів за кубічний сантиметр виробу. Можна моментально реагувати на потребу ринку: наприклад, в США один підприємець буквально озолотився, друкуючи персонажів з гри World of Warcraft. При собівартості в кілька доларів він продавав статуетки в рази дорожче, маючи по кілька тисяч замовлень на день.

У цьому плані починається справжнє полювання на ЗD-модельєрів, в першу чергу ювелірних прикрас. Таким чином, попит на послуги 3D друку буде зростати в міру залучення все більшої кількості клієнтів з числа зубних лікарів, ювелірів, інженерів і навіть скульпторів. Тому необхідно влаштовувати показові сесії з виготовлення самих різних виробів, запрошуючи тих, хто потенційно може стати замовником. При грамотному підході в цього бізнесу дуже високі шанси на успіх, враховуючи швидкість виготовлення і високу додаткову вартість.

Вартість однієї 3D моделі в першу чергу залежить від того, скільки вона важить. До витрати пластику додаються інші виробничі витрати, час, витрачений на друк, і, природно, ваш прибуток. Середня ж норма друку для принтера складає в добу 200 грам.

Окупається сам 3D бізнес за 4 – 8 місяців. З розвитком та популяризацією тривимірного друку в найближчі роки термін окупності даного бізнесу буде зменшуватися.

Підводні камені заробітку на 3D принтері

Але, незважаючи на всі переваги, на даний момент, бізнес з 3D принтером, ще не зовсім досконалий. При організації такого бізнесу, можна забути про конкуренцію з великими підприємствами-виробниками.

Перш ніж вступити на стежку 3D дизайну, потрібно чітко усвідомлювати, з якими труднощами Вам належить зіткнутися:

  • Всупереч загальноприйнятій думці, надрукувати можна далеко не все. Роздільна здатність друку, геометрія та розміри об’єкта – ще досить серйозні перешкоди, які слід враховувати перед початком прототипування.
  • Настільні принтери не пристосовані для друку складних механізмів у зборі. Простий домашній пристрій у зв’язку з технологічними обмеженнями, може виконувати лише ази в даному напрямку.
  • Багатоколірний друк – прерогатива все таки промислового обладнання. Хоча сучасні принтери можуть працювати з 5 кольорами, але про плавний перехід між кольорами можна забути.
  • Надрукованим моделям часто потрібна додаткова обробка.

Висновки

Все таки, тривимірний друк для бізнесу область досить перспективна. Це один з головних трендів сучасно світового ринку. Правильно організований і налагоджений 3D бізнес дозволяє гідно заробляти і реалізовувати свій творчий потенціал. Тим більше що можливості тривимірних технологій ще тільки починають розкриватися і нас чекає багато нових відкриттів у цій сфері.

Загалом, 3D друк – широке поле для реалізації творчих ідей та бізнесу. Нині розкрита тільки мала частина його можливостей. Якщо у нас ця технологія тільки набирає обертів, то європейців уже не здивуєш ексклюзивними виробами, надрукованими на принтері. Однак студії 3D друку вже є у деяких Українських містах. І, хто знає, може, саме вам вдасться знайти нове унікальне застосування пристроям тривимірного друку.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *