Збір макулатури: прибуткова справа без значних вкладень

Збір макулатури: прибуткова справа без значних вкладеньЯкщо ви хочете відкрити свій бізнес, який не вимагає великих вкладень і особливого дозволу на ведення діяльності, то варто звернути свою увагу на галузь зі збору та переробки макулатури. Відомо, що пункти прийому макулатури ніколи не пустують, оскільки кожен знайде у своєму будинку пачку – другу непотрібних книг або гору старих газет. З чого ж почати такий бізнес, як його правильно організувати, та які нюанси приховує у собі бізнес на зборі макулатури, про це ми поговоримо у цій публікації.

Перспективи бізнесу на зборі макулатури

Сучасне життя неможливе без використання паперової продукції. На роботі чи в побуті, люди постійно стикаються з папером. Журнали, газети, на які оформлена річна підписка, товсті пакувальні коробки від куплених товарів, а кількість барвистої рекламної продукції: буклетів і флаєрів, взагалі не піддається ніяким підрахункам, особливо, якщо до цього числа додати списані зошити, паперові рушники, використані серветки, старі шкільні та студентські підручники, то паперові вироби самої різної необхідності та призначення, врешті-решт, можна віднести до одного із самих основних людських відходів.

Вся використана продукція такого типу вивозиться на звалище, а там або спалюється, або тривалий час просто гниє під дощами. Однак, так звані «зелені фірми», кількість яких у Європі більше 1000, утилізують паперове сміття, що забезпечує їм стабільний дохід і визнання суспільства, як універсальних санітарів. Як свідчить статистика, складена міжнародною консалтинговою компанією Credit Lyonnais Securities, половина паперу, виробленої в країнах європейського союзу, виготовляється з вторинної сировини.

Як стверджують ринкові фахівці, така сфера бізнесу – «неоране поле». Деякі підприємці стверджують, що в цій сфері важко домогтися гарних показників і заробити пристойні гроші, але, як показує практика, при систематичному підході успішні бізнесмени заробляють досить пристойні суми.

Чому ж своя справа по збору макулатури настільки цікава і чому вона дійсно може вигоріти? Що ж, на те є декілька причин.

По-перше, такий вид бізнесу ще не настільки масово розвинений в нашій країні. А це означає, що ви зустрінете невелику конкуренцію. Звичайно, якщо ви проживаєте в одному з великих мегаполісів, вам можуть зустрітися і інші збирачі макулатури. Але якщо ви є мешканцем невеликого містечка, то вам про це можна абсолютно не хвилюватися. У невеликих населених пунктах знайдеться переважно лише одна фірма, яка займається збором макулатури. Звичайно, подібну діяльність намагаються проводити комунальні служби, але їх спроби, як правило, ні до яких результатів так і не приводять. Якщо ж декілька конкурентів вам все-таки зустрінеться, то вони, скоріше всього, намагаються виконувати тільки саму просту частину роботи, а тому збирають макулатуру тільки у великих клієнтів.

По-друге, якщо ви вирішите зайнятися макулатурою, то вам абсолютно не потрібні будуть значні капіталовкладення. Крім того, технологія організації та ведення цього бізнесу теж незмінно проста.

По-третє, багато переробних виробництв з радістю і готовністю викуплять у вас макулатуру, а тому знайти хорошого покупця вам буде зовсім не складно.

По-четверте, існує не так вже й багато факторів, що стоять на шляху того, щоб така ідея для бізнесу як збір макулатури виявилась успішною. Найголовніший момент, якому незмінно потрібно приділити увагу, – це організація роботи прийому та первинної переробки макулатури. Тут все буде залежати від того, наскільки грамотно вам вдасться вирішити питання організацією людського фактора. Якщо все у вас вийде належним чином, то вже через декілька років ваш бізнес стане успішним і процвітаючим.

Підготовка паперового бізнесу

Починати потрібно з визначення місця проведення діяльності, та організації місця складування зібраної макулатури. Це може бути гараж, ваша дача, сарай або орендоване на якихось умовах місце. Наприклад, на якомусь порожньому складі або в ангарі. Місця повинно бути достатньо для того, щоб упорядкувати вашу «здобич». І до вашого складу повинен бути під’їзд. Наприклад, для початку це може бути околиця великого міста, адже саме в цих районах оренда складських приміщень вам обійдеться набагато дешевше.

Більша частина грошей, які ви вирішите вкласти у свій бізнес, піде на придбання придбання вантажного автомобіля та невеликого преса, який би утрамбував папір в акуратні тюки приблизно по 50 кг кожен.

При бажанні ви можете придбати прес, який вже був у вжитку. Головне – переконатися належним чином в його якості. Невеликого преса вам цілком достатньо. Купувати ж варіант побільше і солідніше просто немає сенсу. Адже великій прес буде вам видавати тюки приблизно по 300 кг кожен. Якщо вже і працювати з такими розмірами, то тільки за умови оренди навантажувача.

Для того, щоб люди самі могли приносити вам макулатуру, потрібно буде організувати пункти прийому макулатури. Організувати їх просто – достатньо найняти людину і придбати ваги. Зробіть невелике оголошення і вже наступного дня до вас відправляться десятки бажаючих позбутися зайвої макулатури в будинку.

Пункти зі збору макулатури варто розмістити в жвавих місцях. Приміром, на місці основних транспортних розв’язок, а також по сусідству з місцевими ринками. Щоб заощадити на приміщенні, організувати такий пункт та зберігати макулатуру ви можете навіть в найбільш непривабливих напівпідвальних приміщеннях.

До речі, між точкою прийому макулатури та її видом є пряма залежність. Так, наприклад, жителі спальних районів здають в основному різні яскраві журнали. А ось від ринків вдавалося отримувати, в основному, картонну продукцію.

Далі, шлях один – вперед на звалище! Домовитися з місцевими бомжами, які, як правило, постійно проживають на великих міських звалищах, про постійне співробітництво. Такі працівники грамотно сортують картонні ящики, яких на звалищах величезна кількість. Приймати необхідно тільки сухий папір.

У день продуктивність однієї такої команди складає близько 3-ох тонн. Вантажівка запросто впорається з подібним навантаженням. Але такий заробіток можливий за умови, що Ваш бізнес налагоджений і працює як годинник.

Спресована та готова до відправлення макулатура

Спресована та готова до відправлення макулатура

Сортування зібраної макулатури

Сортування зібраної макулатури значно збільшить прибутковість макулатурного бізнесу. При грамотному сортуванні, орієтуванні у видах паперу та способах його подальшої переробки, дохід паперового підприємства збільшитися в два рази.

Для організації цього нескладного процесу необхідно обладнати майданчик для первинного сортування макулатури, де таку сортують по класах.

До третього класу паперу відносяться такі відходи, як паперова маса і газети. До другого, більш дорогого, слід віднести відходи з картону, журнали, брошури без палітурки, різноманітні корінці, обкладинки, а також старі книги. Перший клас найцінніший. До цього виду макулатури відносяться вироби з сульфатної невибіленої целюлози, всіх видів білого паперу у вигляді обрізків і відходів виробництва білого некрейдованого паперу.

Куди збувати зібрану макулатуру

На просторах бувшого СРСР головними збирачами макулатури були піонери. Організація процесу збору паперових відходів була відмінно організована, пункти прийому вторсировини розташовувалися в кожному кварталі. Деякі з них, вже як приватні організації, діють і сьогодні. Як правило, в радіусі 100-150 км. від будь-якого великого населеного пункту, розташований приймальний пункт вторинної сировини. Краще витратити трохи часу на пошуки такого пункту, оскільки перекупники в місті, з метою максимізації заробітку, сильно знижують цінник на цей вид товару.

Єдиною перевагою перекупників є моментальний розрахунок. У великих приймальних пунктах, такий процес займе дуже багато часу. У першу чергу буде проведено перевірку на вологість. Сухий папір має рівень вологості в 14-15%. Плюс наявна вологість повітря 20-30%. Також, 10% загальної ваги відніме за засмічення: скотч, мотузки, якими пов’язані паперові тюки, тощо. Таким чином, вирушаючи на пункт прийому, будьте готові до втрати ваги в 40%, а гроші, будуть виплачені не відразу, а, можливо, через декілька місяців.

Якщо великих пунктів прийому вторинної сировини поблизу немає, то потрібно спробувати знайти найближчий завод або цех з перероблення паперу, це може бути целюлозна фабрика або інше промислове підприємство. Домовтеся про конкретні дні прийому макулатури від вас і обговоріть зручні вам способи оплати.

Де ще можна отримувати макулатуру

Що ж стосовно місць збору макулатури, то крім звалищ величезний інтерес для підприємця становлять школи. Ще жоден директор не відмовився від можливості трохи підзаробити.

За умови такого співробітництва, можна заробити набагато більше, ніж зі збору макулатури на міських звалищах. Крім того, великі обсяги макулатури є у великих офісних організацій або центрів. В якості потенційного клієнта можна розглянути місцеві ЗМІ, у яких залишається багато непотрібних паперів.

Цікавий спосіб знайти постійні джерела макулатури – домовитися з магазинами. Щодня такі заклади викидають багато паперових відходів. Запропонуйте щодня забирати використаний папір, тим самим полегшуючи роботу прибирального персоналу. Магазин заощадить на оплаті вивезення сміття, а ви отримаєте необхідну вам сировину.

Також непоганим рішенням буде, встановлення спеціальних контейнерів для збору сортованих відходів, у даному випадку паперу

Також непоганим рішенням буде, встановлення спеціальних контейнерів для збору сортованих відходів, у даному випадку паперу

Арифметика і філософія

Більшість підприємців радять акумулювати макулатуру у себе на складі. Завдяки великій кількості (тонн 20-30), з’являється можливість здавати макулатуру оптовими партіями за більш привабливими розцінками. Рекомендується організувати невеликий офісний центр спільно зі складським приміщенням.

Якщо є така можливість, то щоранку краще виставляти контейнери для збору макулатури біля офісних центрів. Так за один день можна отримати до 300 кг. макулатури першого класу.

Обслуговуючи 3-4 великих офісних центри, декілька шкіл і пару десятків магазинів, можна отримати немалий прибуток.

Професіонали також стверджують, що кращих показників і більшого прибутку вдасться досягти, завдяки організації власного процесу переробки макулатури. На ринку рукоділля цінується низькосортний папір, виробництво якого не вимагає серйозних вкладень. У свою чергу, більш якісна продукція – високосортний папір, вироблена з обрізків, а не з низькоякісної макулатури – вкрай цінна, яку, за певних умов, можна експортувати в західні країни за більш «тверду» американську валюту.

Достатньо важливо, що у паперового бізнесу відмінні перспективи, оскільки кількість випущеної паперової продукції, не дивлячись на розвиток інформаційних інтернет-порталів, з кожним днем продовжує зростати, адже, як говорять власники «зеленого» бізнесу: «Сміття буде завжди – незалежно від криз, епідемій і воєн».


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *